Situaci po celou dobu monitoroval i policejní vrtulník. Žádné incidenty policie při průvodu nezaznamenala, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský.

V čele průvodu sparťanští fanoušci nesli podle zpravodaje ČTK plachtu a nápisem Pražská Sparta, vybaveni byli i bubnem a skandovali, slyšet byla mimo jiné protislavistická hesla.

Cestu ke stadionu si fanoušci zkrátili metrem, kterým dojeli z centra města do stanice Želivského a odtud pokračovali pěšky k Edenu. Policisté jim cestou připomínali, že je zakázáno zakrývat si obličej a používat pyrotechnik.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta
Červené karty a penalty. Pražské derby fotbalem nudilo, ale nabídlo emoce

Rybanský již dříve informoval, že na průběh zápasu dohlédne několik stovek příslušníků z pořádkové, dopravní a cizinecké policie a přítomni budou i členové antikonfliktního týmu, kriminalisté a policisté z pořádkových jednotek.

Budou se tvořit kolony, varovali policisté

Policisté také upozornili fanoušky, že před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Vzhledem k omezeným možnostem parkování apelovali na fanoušky, aby nejezdili na zápas autem, případně využili záchytná parkoviště na okraji metropole a v co největší míře využili městskou hromadnou dopravu.