Slovan za sebou má nevydařený týden. Tým kouče Jindřicha Trpišovského jen remizoval v dohrávce v Karviné (0:0) a nezvládl ani nedělní duel s Bohemians 1905. To před bitvami podzimu s Fiorentinou a Spartou nevěstí nic dobrého. Tým navíc opět trápí marodka. Přesto Severočeši věří, že velkého favorita z Itálie zaskočí.

„Rozpoložení ani zdravotní stav nejsou moc dobré, v tuto chvíli visí otazník asi nad deseti hráči," řekl novinářům před odletem trenér Jindřich Trpišovský, který vyrazil se svou partou do Florencie netradičně už dva dny před utkáním.

Severočeši odletěli do Boloni, odkud se přesunou do nedaleké Florencie. V historické metropoli Toskánska byly v minulých dnech několikrát cítit záchvěvy ze série zemětřesení ve střední Itálii.

Kouč Trpišovský ani hráči strach nemají. „Doufám, že už je to za námi. S námi už se snad třást nic nebude a budeme se koncentrovat jen na zápas. Zemětřesení tam budeme chtít způsobit my. Kdybychom vyhráli, tak to všichni ucítí," řekl s úsměvem stoper David Hovorka.

Kouč připomíná Marseille

Liberec vstoupí do utkání v roli jasného outsidera. Po třech zápasech skupiny má na posledním místě jediný bod, naopak Fiorentina je se sedmi body první. Slovan by tak potřeboval k oživení postupových šancí bodovat.

„Někdy někam jedete, jste úplně ready, máte všechny hráče zdravé, a úplně to nedopadne. My jsme vloni v podobné situaci letěli do Marseille, nebyli jsme na tom dobře zdravotně, prohráli jsme první utkání doma s Bragou, a přesto jsme s obrovskou dávkou štěstí v Marseille vyhráli. Po dlouhé době od nás nikdo nic nečeká a to by tomuhle týmu mohlo vyhovovat," mínil Trpišovský.

Zahraniční hráči Ubong Ekpai, Ilja Kubyškin a Nikolaj Komličenko si vyřizují vízum, kvůli vyloučení v předchozím zápase chybí Radim Breite a potíže mají Martin Latka, Jan Sýkora, Petr Ševčík a Ondřej Karafiát. Nastoupit stále nemůže kapitán rekonvalescent Lukáš Pokorný.

Hlavně nedělat chyby

Liberečtí půjdou do zápasu Evropské ligy po porážce 1:2 od Bohemians. Před veledůležitými duely s Fiorentinou a Spartou si chtěli svěřenci trenéra Trpišovského pomoci psychickou vzpruhou, namísto toho se z Ďolíčku vraceli s prázdnou.

Záložník Egon Vůch přesto věří, že se s nastalou situací Slovan dokáže srovnat. „Je to samozřejmě složité, ale každý si musí hlavu nastavit tak, aby to z nás spadlo." V tuto chvíli se již tým plně soustředí na zápas s Fiorentinou, o jejíž síle se hráči přesvědčili U Nisy sami. Soupeře studovali také u videa. „Ale můžeme si říkat, co chceme, jenže když to pak nepřeneseme na hřiště a budeme dělat individuální chyby, můžeme sedět u videa klidně 24 hodin denně a bude to k ničemu."

Podle Vůcha není Slovan ve vzájemném střetnutí bez šance. „Myslím, že na to máme."