Jeho tým zrovna dohrál utkání s Manchesterem United. Prohrál 0:3, Hojbjerg strávil na hřišti kompletní porci minut. Unavený a po nepodařeném zápase se právě chystal odjet od stadionu, když zahlédl jednoho z fanoušků, kterého postihla srdeční příhoda.

Neváhal a místo odjezdu domů okamžitě vyskočil z auta a přispěchal ke kolabujícímu muži. Poté co poskytl první pomoc, počkal na místě až do chvíle, než si zdravotně indisponovaného převzala do péče záchranná služba.

Tomáš Hrabík nyní vede Chlumec nad Cidlinou ve třetí nejvyšší soutěži.
Infarkt mu tehdy ukončil kariéru. Teď Hrabík už podruhé vede třetiligový mančaft

Lidé, kteří byli na místě spolu s Hojbjergem, dánského fotbalistu oslavovali, ten ale trval na tom, že jen dělal to, co by na jeho místě udělal každý.

Ke všemu došlo jen necelých pět měsíců poté, co přímo během utkání evropského šampionátu zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen. Jen díky rychlému zásahu lékařů či Eriksenova spoluhráče Simona Kjaera zkušený fotbalista přežil.

Dán Christian Eriksen zkolaboval přímo na hřišti.
Strach o život. Eriksen zkolaboval, lékaři ho oživovali před zraky manželky

Na trávníku tehdy nechyběl ani Hojbjerg. „Viděl jsem Christiana, jak tam leží. Jeho oči byly úplně bílé,“ vzpomínal na ony chvíle krátce po události.

Minulý měsíc pak nechyběl u toho, když jeho dva spoluhráči Eric Dier a Sergio Reguilon během zápasu v Newcastlu zaregistrovali, že na tribuně jde jednomu z fanoušků o život.

Christian Eriksen ještě v dresu Tottenhamu (uprostřed) si v zápase Dánska proti Finsku prožil okamžiky hrůzy.
Úsměv uklidnil fotbalový svět, při Eriksenovi stáli svatí. Jiní štěstí neměli

Zásluhou jejich upozornění přerušil rozhodčí zápas, Dier pak doběhl do útrob stadionu pro zdravotníka s defibrilátorem.

To už ale byl u fanouška další z příznivců Newcastlu, shodou náhod zdravotník, a poskytl první pomoc, díky níž se podařilo muže zachránit.