"Mému synovi se daří stále lépe a lépe. Právě podstoupil zákrok na noze a lékaři říkají, že se vrátí k fotbalu," napsal Netův otec Helam na facebooku. "Musíme ale pokračovat v modlitbách, protože stále ještě potřebujeme, aby byl propuštěn z nemocnice a mohli jsme na něho pečlivě dohlédnout," dodal s tím, že poslední zprávy lékařů daly rodině novou naději a víru.

Na fotbal musí s určitostí zapomenout čtyřiadvacetiletý brankář Jakson Follmann, který přišel o pravou nohu. Podle posledních informací se ale lékařům podařilo zachránit jeho levou končetinu. Sedmadvacetiletý obránce Alan Ruschel je po operaci páteře a zatím se zdá, že mu ochrnutí nehrozí.

Všichni tři fotbalisté jsou stále na jednotce intenzivní péče stejně jako novinář Rafael Henzel, který utrpěl zlomeniny žeber a částečný kolaps plíce. Nejlépe z havárie vyvázli dva členové palubního personálu, stevardka Ximena Suárezová a technik Erwin Tumiri. Jejich stav lékaři označují jako dobrý.

Letadlo se 77 cestujícími na palubě se zřítilo nedaleko cílového letiště v Medelínu, podle posledních informací kolumbijských vyšetřovatelů stroji zřejmě došlo palivo.

TAKÉ ČTĚTE: