„Na zápas se dobře připravíme a věřím, že s pomocí zaplněné Doosan Areny utkání zvládneme," přeje si hlavní kouč Viktorie Karel Krejčí.

Mužstvo už je opět po reprezentační přestávce pohromadě. „Hned po návratu reprezentantů jsme najeli na klasický předzápasový režim a především ladíme taktiku na zas s Jihlavou," uvedl kouč.

Plzeň v lize jedenáctkrát v řadě vyhrála a v sobotu večer od 20.15 hodin bude velkým favoritem, ale trenér Krejčí ví, že jeho tým lehký duel nečeká. V devíti vzájemných zápasech s Jihlavou v nejvyšší soutěži totiž vyhrála jen čtyřikrát.

„Vysočina nás umí potrápit. Je to disciplinované mužstvo s dobrou organizací hry, které umí kombinovat, má solidní přechodovou fázi a nebezpečné brejky," upozorňuje plzeňský trenér.

Hru dnešního soupeře pečlivě analyzoval. „Viděl jsem několik jejich zápasů a mužstvo Jihlavy na mě dělá dojem, že mu venkovní zápasy sedí více než domácí. Vysočina nemá v Plzni co ztratit a určitě nám nedá nic zadarmo," počítá Krejčí s velkým nasazením, bojovností a houževnatostí protivníka.

Liga pomalu spěje do finiše, zbývá posledních osm kol a Plzeň má před Spartou náskok šesti bodů. Pražané ale odehráli o jeden zápas méně.

„Ve hře je stále ještě hodně bodů, kluci si ale uvědomují, že začíná finální část sezony. Z mužstva mám dobrý pocit, na tréninku vypadají hráči velice dobře. V posledním ligovém zápase v Liberci jsem viděl hodně důležité vlastnosti týmu soudržnost, bojovnost a velkou chuť vítězit. Věřím, že si to kluci všechno přenesou nejen do zápasu s Jihlavou, ale i do zbývající části ligy. Čeká nás náročný závěr soutěže," dodává trenér Viktorie Plzeň Krejčí.