Pamatujete? Předloni Češi načali kvalifikaci na Euro proti Nizozemsku na Letné – vyhráli a nakonec slavili postup. Teď rozepíšou další příběh znovu na Letné a… „Taky mě to napadlo, snad zase začneme dobře," řekl Suchý.

Co znamená začít dobře? Vyhrát?
To by bylo nejlepší, chceme tři body. V předchozí kvalifikaci jsme těžili ze skvělého startu a teď by bylo fajn to zopakovat. Čeká nás teprve první zápas, ale může být jeden z nejdůležitějších.

Vydržíte na rozdíl od středečního přáteláku s Arménií (3:0) jezdit celý zápas? Tehdy jste všichni odehráli jen poločas.
Z povedeného zápasu s Arménií chceme vyjít, dokázali jsme si, že to může fungovat. Nechceme přemýšlet o tom, jak dlouho vydržíme. Prostě budeme hrát se stejným zápalem jako ve středu a uvidíme, kam nás to dovede.

Je jasné, že superfavoritem vaší skupiny jsou mistři světa Němci. Kam řadíte Severní Irsko?
Letos došli do osmifinále Eura, takže se určitě budou chtít prát o postup. Takových týmů je ve skupině víc, patříme k nim i my.

Co jste se v týdnu o soupeři dozvěděli?
Čekáme klasický ostrovní fotbal. Důraz, góly ze vzduchu po centrech, silné standardky… Na všechno, co jsem teď vyjmenoval, si musíme dát pozor. Věřím, že máme dost informací a že jsme dobře připravení.

Marku, jaké je jít do kvalifikace jako kapitán?
Je to velká čest, moc si toho vážím. Taky je to velká zodpovědnost. Ale není to o tom, kdo je kapitán, důležité je, abychom to zvládli jako tým. To je nejvíc.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří váhají, zda radši nezůstat u televize?
Přijďte na stadion, prosím! Chceme hrát fotbal pro fanoušky, aby byli naším dvanáctým hráčem. Chceme si je získat svým přístupem a být s nimi na stejné vlně. Domácí zápasy jsou důležité: můžeme z nich urvat spoustu bodů a přiblížit si mistrovství světa.

Nový kapitánUž ve středu proti Arménii šel Marek Suchý na plac jako kapitán. Když o poločase střídal, kapitánskou pásku si na rukávu narovnal další stoper Michal Kadlec. „Do kvalifikace půjdeme s kapitánem Suchým, jeho zástupci jsou Michal Kadlec s Daridou," oznámil trenér Karel Jarolím.
Od roku 2006 byl s přestávkami kapitánem reprezentace Tomáš Rosický, jenže se na Euru zranil a od té doby nehrál. „Jestli se do nároďáku vrátím? Na to zatím neumím odpovědět, nejdřív jsem potřeboval vyřešit klub," řekl v úterý poté, co se vrátil do Sparty.