„Favority jsou Angličané, ostatní jsou vyrovnaní. Ke všem přistupujeme s pokorou, cíl je však jasný,“ hodnotil trenér Jaroslav Šilhavý.

Lístek se jménem tuzemského výběru včera po poledni vytáhl z osudí druhého koše Robbie Keane. A potěšil: poslal jej do skupiny A, což znamenalo, že Čechy vyzvou pouze čtyři protivníci.

Evropská liga: Bordeaux - Slavia Praha
Třetí v pořadí. UEFA spustí novou pohárovou soutěž od roku 2021

Jinak řečeno: byla jim „odpuštěna“ dvě ostrá klání, zato mohou počítat se dvěma přátelskými zápasy navíc.

„Příprava bude mít vyšší kvalitu než střetnutí s týmy ze šestého koše. Víc nás prověří,“ souhlasil kouč.

Proti bojovníkům

Další důvod k optimismu? Češi se utkají s Bulhary, kteří byli ze třetího koše jedním z nejpřijatelnějších celků. K mání jinak byli například Turci, Irové či Srbové.

„V Bulharsku mám dva spoluhráče ještě z Dánska, určitě je popíchnu. Kosovo ani Černou Horu neznám, ale půjde o bojovný typ fotbalu,“ prohlásil bek Filip Novák.

Kvalifikace na euro 2020Zdroj: DENÍK

Největším lákadlem je Anglie. Kolébka fotbalu v létě skončila čtvrtá na MS v Rusku, poté vyhrála skupinu v Lize národů. I v kvalifikaci jí půjde o první příčku.

Kvalifikace na MS basketbalistů: Česká republika - Francie.
Rusové trochu cítí potupu, když vidí, že jsou Češi nad nimi, říká Palyza

Hlavní zbraň Albionu? Hvězda Tottenhamu Harry Kane. „Patří k nejlepším útočníkům na světě. Osobně se těším i na Sterlinga nebo brankáře Pickforda,“ uvedl Tomáš Vaclík.

To ostrované prozatím o české reprezentaci mnoho informací nemají. „Musím si o vás zjistit více, teď jsme hráli hlavně se Španěly a Chorvaty. Nebyl čas na studování. Češi se ale vždy opírali o skvělé hráče,“ usmál se trenér Gareth Southgate.

Chtějí postoupit

Kvalifikace o evropský šampionát vypukne 21. až 26. března 2019. Pokračovat bude v červnu, svěřenci Jaroslava Šilhavého nicméně do dalších bojů (kvůli menšímu počtu účastníků ve skupině) zasáhnou až v září.

Svitek objevený na nalezišti Kumrán v Izraeli
Změní archeologové historii? Svitků od Mrtvého moře může být mnohem více

„Nervozita opadla, teď už mi v hlavě šrotí, kdo jak ze soupeřů hraje. Kluci jsou odhodlaní, na mistrovství chceme,“ burcoval Šilhavý.

Ligu národů český tým zvládl, teď je před ním další výzva. Jak se s ní popasuje?