Ten moment jen tak nevymizí z paměti. Po jarním zápase Slavie na stadionu Rangers sice všechno přebila „kauza Kúdela“ a údajné rasistické urážky ze strany stopera Pražanů na adresu Glena Kamary, ale celému incidentu předcházela místy až brutální hra ze strany domácích.

Nejvíc to tehdy odnesl brankář Ondřej Kolář, kterého zcela bezohledným způsobem sestřelil Kemar Roofe. Jeho pokus o kung-fu skončil zlomeninou čelní kosti, kvůli které gólman skončil na marodce a mj. přišel o účast na mistrovství Evropy.

Odveta osmifinále Evropské ligy: Ondřej Kúdela neudržel nervy. Jeho skrytý slovní výpad se domácím fotbalistům nelíbil
Rangers si jedou na Spartu pro výhru, Gerrard o kauze Kúdela nechce mluvit

Ano, teď hrají Rangers se Spartou, ale čeští fanoušci nezapomínají. Pokud si hosté ze Skotska mysleli něco jiného, z omylu je vyvedl už středeční přílet na pražské letiště. Když hráči odcházeli do připraveného autobusu, několik přihlížejících si je natáčelo a na jednom videu na sociální síti je slyšet mužský hlas, jak provokuje Rooofea.

„Ahoj kámo, přijel si zranit dalšího brankáře?“ táže se muž, a zatímco fotbalista s pokerovou tváří prošel kolem něj, dodal srdečný pozdrav: „Řezníci z Glasgow!“

Sám Roofe po duelech se Slavií svého zákroku na Koláře litoval, tvrdil ale, že rozhodně nešlo o úmysl. „Byla to nešťastná náhoda. Lidé, kteří mě znají, vědí, že nejsem zákeřný hráč. Nikdy nejdu na hřiště s tím, abych někoho zranil. Chci jen hrát co nejlépe a pomoci týmu k vítězství,“ řekl ofenzivní křídelník, který si nedávno odbyl debut v reprezentačním týmu Jamajky.