Přitom v létě už se bralo za definitivní, že Starou dámu, pyšný klub z Turína, posílí extratalent Patrik Schick.

„Rozhodl se jinak,“ prohlásil věcně po duelu s Beneventem nyní už funkcionář Nedvěd, mimo jiné hráčská legenda českého i italského fotbalu.

Blonďák se stále stejně neposednou kšticí seděl asi hodinku po zápase, jež jeho Juventus nakonec vyhrál s odřenýma ušima 2:1, na Allianz Stadium v Turíně. Potkal se s týmem královéhradecké základní školy Sever, který na konci minulé sezony vyhrál prestižní Mc Donald´s Cup a poté odpovídal při exkluzivním rozhovoru pro Deník a Radiožurnál.

Patrik Schick (vpravo) pálí proti Dánsku.
Fotbalista za miliardu. Schick přestoupí do AS Řím

Téma Schick nemohlo zůstat opomenuto.

„Se svým manažerem vybrali cestu do Říma,“ připomněl Nedvěd, že Schick nakonec přestoupil ze Sampdorie Janov, kde v minulé sezoně okouzlil italskou Serii A, do AS Roma.

Přitom v Juventusu absolvoval lékařskou prohlídku, na ni odletěl v průběhu mistrovství Evropy do jedenadvaceti let v Polsku. Pózoval v triku s novým logem Juve, fanoušci se těšili, jak naváže na Nedvěda.

Nestalo se. Za oficiální důvod se uváděl problém při medicínském testu. Mluvilo se o Schickových potížích se srdcem. Při jednáních o přechodu do Říma s tím však nebyl zádrhel.

Viceprezident Juventusu Nedvěd proto nyní uvádí věci na pravou míru. Podle něj je důvod, kam se ubrala Schickova cesta, prozaický. „Bylo to o penězích,“ řekl Grande Paolo. „Oni dali jednou tolik, než jsme byli ochotni dát my. To, myslím si, rozhodlo,“ dodal.

Patrik Schick
Urážky při obědě aneb Poslední dny Schicka v Janově

Juventus chtěl původně využít výstupní klauzuli v Schickově smlouvě a zaplatit Sampdorii 25 milionů eur. To se nestihlo, přesto turínský gigant neztratil zájem. „Dostali jsme se na třicet dva milionů. Víc jsme nechtěli dát,“ přiznal Nedvěd. „Tahle cena byla O. K. Jeho hodnota byla taková.“

Do hry však vstoupil AS Řím a nakonec za českého šikulu zaplatil 38 milionů eur, tedy prakticky miliardu korun. „My jsme se rozhodli jinak,“ glosoval Nedvěd.

Afghánští lyžaři Sayed Alishah Farhang a Sajjad Husaini
Afghánci budou poprvé startovat na zimní olympiádě, registrovali se v Praze

Schick se stal druhým nejdražším Čechem v historii. Za kým? Samozřejmě, za Nedvědem…