Trenér Leoš Kalvoda byl na tiskové konferenci pochopitelně i tentokrát rozmrzelý. „Jestli chceme postoupit do ligy, tak musíme hrát úplně jinak," má jasno kouč.

V Sokolově jeho tým dvakrát dokázal stáhnout vedení soupeře. Na třetí branku ze závěru už ale odpověď nenašel. Kalvodu naštvalo hlavně to, že dva ze tří gólů přišly po dlouhých autech. Přitom právě na to své svěřence v týdnu před utkáním upozorňoval.

„Nemám k tomu co říct. Připadá mi, že pracuji se šestiletými dětmi," ulevil si Kalvoda. „Na Sokolov jsme se připravovali velmi pečlivě. Věděli jsme, že je to houževnaté a bojovné mužstvo. I fotbalově kvalitní. Z čeho vždycky hrozili, to byly dlouhé auty. Přesně na to jsme se připravovali, a dostali jsme z toho dvě branky," uvedl.

„Pokud chceme postoupit do ligy, tak musíme hrát úplně jinak. Hrajeme jenom jako. Je to bez agresivity. Herně jsme měli opticky navrch, to je všechno pěkné, ale když se dostanou čtyřikrát k naší brance a ze dvou dlouhých autů nám dají dvě branky, tak je to tragédie," dodal Kalvoda.

Sokolovu vyšel především první poločas

Sokolov po dvou remízách vyhrál ve druhé lize poprvé. Na jeho straně vládla euforie, byť kontrolovaná. „Dnes jsme šťastní, užíváme si to, ale za týden nás čeká další utkání," mírnil nadšení trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

Spokojen byl hlavně s prvním dějstvím. „V prvním poločase jsme vedli podle mě zaslouženě. Dostali jsme se do čtyř situací, kdy jsme mohli skórovat. Olomouc měla jen pokutový kop," mínil. 

„Ve druhém poločase už jsme se dostali pod tlak, přišlo vyrovnání. Ale naštěstí jsme rychle zase dali vedoucí branku. I když jsme pak po chybě zase dovolili soupeři vyrovnat," pokračoval v hodnocení. "Pak už to bylo kdo s koho a štěstí se přiklonilo k nám, když to Hofmann krásně trefil," připustil Šmejkal.

Body ale jeho týmu už nikdo nevezme. Po třech kolech jich má Sokolov pět a přeskočil Sigmu v tabulce.