Výprava žluto-modrých se zpět na Stínadla vydala po obědě. Doma budou tepličtí prvoligoví fotbalisté pouze dva týdny, pak zamíří na herní kemp do osvědčené kyperské Agia Napy. Ve středu je čeká příprava s druholigovou Viktorií Žižkov.

Máte za sebou první přípravný zápas. Se čtrnáctým celkem třetí ligy Pískem jste na umělé trávě hráli 4:4, to je dost divoký výsledek…
Byl to spíš takový hokej. Doslova. Dostali jsme čtyři góly, což by se asi stávat nemělo, ale zápas účel splnil. Berme v potaz, v jaké jsme fázi přípravy, máme toho dost v nohách. Písek se ani za stavu 2:4 nevzdal a využil našich chyb v defenzivě.

Také čtěte: Tréninky v mrazech? Lékař Dukly Šindelář: Teplotní hranice je minus patnáct

Tomáš VondrášekZápasů v lize: 179.
Gólů v lize: 14.
Zajímavost: V podzimní části hrál všech šestnáct zápasů v základní sestavě, chyběl jen 27 minut.

Bylo to klasické první utkání přípravy?
Přesně, důležitější zápasy teprve přijdou.Úvodní prověrku s Litoměřicemi jste nehráli kvůli mrazu, zápas proti Písku doprovázela sněhová vánice.

Jednalo se o velkou komplikaci?
Vločky nám padaly přímo do očí, když na mě někdo zavolal zepředu, ani jsem ho neviděl. Podmínky byly pro oba týmy stejné, pro fotbal ideální ne, ale stává se to všude na světě a musíme to i my zvládnout. Hlavně, že se nikdo nezranil.

Byl týdenní pobyt v Písku hodně náročný?
Je to rozjezd, kondiční soustředěníčko. Za sebe můžu říct, že toho mám plné zuby, jsem rád, když si večer můžu lehnout a odpočinout si. Odpočívám i ve volném čase. Máme tady ale profíky, vědí, co děláme, vše musíme načasovat. Inovace v přípravách jsou, ale náročné je to pořád stejně.

Čtěte také: Posila 'klokanů' Kabajev vzkazuje: Těším se na fanoušky Bohemky!

Jak přísný je kondiční trenér Antonín Čepek?
Je náročný, nic nám nepoleví, i když to občas na něj zkoušíme. Na druhou stranu je to potřeba, budeme mít kde brát a nás čeká ještě dlouhá cesta.

Už jste se těšil domů?
Po narození dcerky jsem od ní pryč prvně takhle dlouho, takže se domů těším o to víc. Každý je rád, že se soustředění blíží ke konci. Kdo ne, lže.

Doma ale moc nepobudete, za dva týdny letíte na herní kemp na Kypr…
Zahraniční soustředění je zpestření, už jsme na Kypru byli a víme, co nás čeká. Už se těšíme na přírodní trávu, až tam vyzkoušíme nové kopačky.