Viktoria dostala v Berlíně čtyři góly

BERLÍN - Generálka na první gambrinus ligu fotbalistům Viktorie Plzeň nevyšla. V sobotu podlehli v Berlíně bundesligovému celku Hertha BSC 0:4.

29.7.2007

Brankář fotbalistů Viktorie Plzeň Michal Daněk si v sobotním utkání proti bundesligovému celku Hertha BSC Berlín na nedostatek práce naříkat nemohl.Foto: Deník/Václav Vacek

Západočeši nastoupili proti soupeři zvučného jména s respektem, přesto se první osmělili a v šesté minutě musel zasahovat český gólman Herthy Jaroslav Drobný po dalekonosné střele plzeňského Martina Müllera.

Ve 20. minutě se naopak vyznamenal brankář Viktorie Daněk, který vyrazil tvrdou střelu Eberta. Domácí poprvé udeřili ve 25. minutě, kdy v pokutovém území fauloval Daněk a Pantelič proměnil nařízený pokutový kop. Vedoucí branka posadila Herthu do sedla a sedm minut před koncem první půle zvýšil po chybě plzeňské obrany znovu Pantelič – 2:0. V závěru prvního poločasu zabránil třetí brance v síti Viktorie brankář Daněk, který reflexivně vyrazil bombu brazilského reprezentanta Mineira.

Do druhé části oba trenéři, švýcarský kouč domácích Lucien Favre a plzeňský lodivod Stanislav Levý, vystřídali několik hráčů. Hertha však měla i nadále hru ve své moci a nebezpečně ohrožovala plzeňskou branku. V 68. minutě kapituloval Daněk potřetí, když po ukázkové kombinaci se trefil Ebert – 3:0.

O pět minut později se dostala do šance Plzeň, ale Malcharek po narážečce s Borkem netrefil odkrytou branku. Trest přišel tři minuty před koncem zápasu, kdy odražený míč od tyče poslal do sítě osamocený Christian Miller – 4:0.

Hertha BSC Berlín - FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 25. (PK) a 38. Pantelič, 68. Ebert, 87. Ch. Müller. Diváci: 2000.

Viktoria: Daněk - Procházka (46. Halama), M. Müller, Zakopal (65. Knakal), Smola - Malár (46. Brožík), Trapp (46. Rada), Jarolím, Šíma (46. Róth) - Malcharek (60. Borek), Fillo (80. Psohlavec). Trenér: Stanislav Levý.

Hertha: Drobný - Chahed, Friedrich (62. Schmidt), Simunič, Fathi - Mineiro (62. J. Boateng), Dardai, Lucio (71. Bieler), Ebert (82. Traore) - Pantelič (71. Ch. Müller), Piszczek (62. Okoronkwo). Trenér: Lucien Favre

29.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Radek Vondráček
2 9

Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
46 9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Grémium ČSSD naplánovalo mimořádný sjezd. Bude v dubnu

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Diktátor Mugabe nebude velvyslancem dobré vůle, šéf WHO po kritice obrátil

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) podlehl bouři nevole, kterou rozdmýchalo přidělení titulu Velvyslanec dobré vůle dlouholetému prezidentovi Zimbabwe Robertu Mugabemu. Přestárlý jihoafrický dikátátor se tak zdravotnickým embasadorem nestane.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.