Už během dopoledne nad touto možností vyjádřil údiv i předseda představenstva slávistického klubu Jaroslav Tvrdík. "Jako prezidenta klubu mě bez předložení Covid negativního testu od UEFA na stadionu organizátor UEFA nepustil ani do autobusu. Soupeřův trenér jde s pozitivním testem na TK bez roušky a pozitivní hráči s týmem trénují na předzápasovém tréninku. Zvláštní doba," upozornil na Twitteru.

Roman Bednář z Příbrami (vlevo) a Pavel Košťál z Brna.
Trenér Šilhavý chyběl, říká bývalý reprezentant Bednář

Situace se má tak, že dva dny před dnešním večerním utkáním oznámili Izraelci několik pozitivních nálezů v klubu. Jak už napsal Tvrdík, hráči ale trénovali a kouč byl na tiskové konferenci. A je dokonce možné, že se nakažení fotbalisté objeví i večer na trávníku.

Podle izraleského celku měli pozitivní test dva fotbalisté, konkrétně obránce Loai Taha, záložník Josué a gólman Raz Rahamim. Mezi nakaženými je také trenér i s asistentem. 

Žádost o výjimku

Klub ale žádal o výjimku, protože prý nejde o nové případy koronaviru, ale všichni jsou prý již ve stadiu uzdravování se. Podle izraelských pravidel absolvovali povinnou karanténu a mají úřední potvrzení, že nejsou infekční. Právě tím argumentovali u UEFA ve snaze vydobýt si výjimku.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Spartou a Slavií, hraný 14. dubna 2019 v Praze v Sinobo stadium. Jaroslav Tvrdík.
Slavia hlásí dvacet pozitivních testů. Přerušuje provoz akademie

A ta jim výjimku opravdu udělila. Jak hráči, kteří měli během povinného testování pozitivní nález, tak kouč, se zápasu smí zúčastnit. I na to už stihl Tvrdík zareagovat s tím, že se všichni budou již soustředit na zápas.

Bez potíží nebyla ani Slavia. Pražané se budou muset obejít bez obránce Tomáše Holeše, který musel kvůli pozitivnímu testu odcestovat předčasně už z minulého reprezentačního srazu, a také dalšího fotbalisty, jehož jméno klub neuvedl. Nákaza se objevila také v realizačním týmu.