Osmanlispor vstoupil do zápasu mnohem aktivněji, nejprve však několikrát ztroskotal na nepřesnostech či na brankáři Dahlinovi. Po dvaceti minutách už se ale turecký celek radoval. Delargovu střelu Dahlin vyrazil pouze k Pintovi, který pohotově zakončil.

Portugalský levý bek prožil výjimečný večer, neboť pět minut po přestávce z přímého kopu zvýšil náskok Osmanlisporu a definitivně pojistil postup týmu, který si základní skupinu evropské soutěže zahraje poprvé v historii.

Dál jde také Austria Vídeň, v jejímž kádru figuruje český obránce Patrizio Stronati. Nebyl ale v nominaci pro zápas v Trondheimu, kde rakouský celek zvítězil 2:1 a zopakoval výhru z prvního utkání.

West Ham si ani tentokrát skupinu Evropské ligy nezahraje, neboť stejně jako loni ztroskotal na rumunské Astře Giurgiu. S výrazně obměněnou základní sestavou dnes na domácím stadionu podlehl 0:1, jediný gól zápasu vstřelil těsně před přestávkou Teixeira. První utkání v Rumunsku skončilo 1:1. Astra se mohla radovat z postupu do základní skupiny po dvou letech.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Karabach (Ázer.) - Göteborg 3:0 (2:0), první zápas 0:1, postoupil Karabach; Grasshoppers Curych - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:0), první zápas 0:3, postoupilo Fenerbahce; Bröndby Kodaň - Panathinaikos Atény 1:1 (1:0), první zápas 0:3, postoupil Panathinaikos; Rosenborg Trondheim - Austria Vídeň 1:2 (0:0), první zápas 1:2, postoupila Austria; Partizani Tirana - Krasnodar 0:0, první zápas 0:4, postoupil Krasnodar; PAOK Soluň - Dinamo Tbilisi 2:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupil PAOK; Škendija Tetovo - Gent 0:4 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Gent; BATE Borisov - Astana 2:2 (1:0), první zápas 0:2, postoupil Astana; AZ Alkmaar - Vojvodina Novi Sad 0:0, první zápas 3:0, postoupil Alkmaar; Genk - Lokomotiva Záhřeb 2:0 (1:0), první zápas 2:2, postoupil Genk; Osmanlispor - Midtjylland 2:0 (1:0), první zápas 1:0, postoupil Osmanlispor; Maribor - Gäbälä (Ázer.) 1:0 (0:0), první zápas 1:3, postoupila Gäbälä; Crvena zvezda Bělehrad - Sassuolo 1:1 (0:1), první zápas 0:3, postoupilo Sassuolo; St. Etienne - Beitar Jeruzalém 0:0, první zápas 2:1, postoupilo St. Etienne; West Ham - Astra Giurgiu 0:1 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Astra; Šachtar Doněck - Basaksehir (Tur.) 2:0 (1:0), první zápas 2:1, postoupil Šachtar; Rapid Vídeň - Trenčín 0:2 (0:2), první zápas 4:0, postoupil Rapid; Hajduk Split - Maccabi Tel Aviv 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), pen. 3:4, první zápas 1:2, postoupilo Maccabi; Olympiakos Pireus - Arouca 2:1 po prodl. (0:1, 0:0), první zápas 1:0, postoupil Olympiakos.