Potíže se zákonem nejsou pro dvaatřicetiletého fotbalistu žádnou novinkou. Už minulý rok dostal podmínku za bodnutí nožem do nohy svého bratrance, před nedávnem byl pak dokonce natvrdo odsouzen k šestiletému odnětí svobody za podíl na pašování drog.

Na padesátinásobného nizozemského reprezentanta byl vydán mezinárodní zatykač a na žádost nizozemské policie byl zadržen v Dubaji, kde se zrovna nacházel na soustředění se Spartakem Moskva.

Přípravné fotbalové utkání Česko - Arménie
Šance pro více českých fotbalistů? Soupiska pro Euro by mohla být širší

Skončil tak v dubajské věznici, kde panují poněkud jiné podmínky než v místních hotelích. Přesvědčil se o tom novinář deníku De Telegraaf, který jej v kárném zařízení navštívil.

Do Ruska, či Nizozemí?

Od Promese, který má oholenou hlavu, se odzvěděl, že přebývá na cele pro šest lidí, kde ale není výjimkou ani dvacet osob najednou, takže fotbalista musí často přespávat na chladné zemi. Právě zima je dalším velkým problémem, časté je i násilí mezi vězni i dozorci.

Rozhodčí řeší konflikt mezi Francescem Acerbim (vpravo) a Juanem Jesusem.
Rakovina proti tomu byla nic, šokovala italská hvězda po obvinění z rasismu

S udržováním kondice to má fotbalista také složité, věznice nenabízí žádné cvičební prostory a ven na vzduch smí vězni jen několikrát týdně. I strava má k té běžné dosti daleko, odsouzení mohou například zapomenout na ovoce a zeleninu.

Promes však v místní věznici možná dlouho nezůstane. O jeho vydání požádalo jak Nizozemsko, tak Rusko, kde měl také problémy s dodržováním zákonů.