Londýnská Chelsea slaví. Remíza na hřišti Liverpoolu dává klubu velkou šanci na premiérový postup do finále Ligy mistrů.

Jenže motor mužstva Frank Lampard nemá na radovánky ani pomyšlení.

Pár hodin po zápase totiž putoval do nemocnice v Essexu, kde už delší dobu leží jeho matka. S vážným onemocněním plic.

„Nehodlám rozebírat detaily, ale předpovědi lékařů byly velmi deprimující,“ uvedl Lampard na klubových stránkách. „Naštěstí se stav mé matky o víkendu stabilizoval,“ dodal.

Jen díky tomu se vůdce Chelsea rozhodl, že v úterý na Anfield Road nastoupí. „Před třemi dny jsem vůbec neuvažoval o tom, že bych hrál,“ přiznal.

Aby ne, když minulý týden proseděl v nemocnici. Vynechal dvě utkání, sporadicky se objevoval i na trénincích. „Byly to nejtěžší chvíle mého života,“ řekl.

Herní pauza ani nepříliš dobrý psychický stav se však na Lampardově výkonu v zápase s Liverpoolem neprojevily. Což potvrdil i samotný hráč. „Nebylo to jednoduché. Má forma před zápasem nebyla dobrá. Ale jakmile jsem vyběhl na hřiště, absolutně jsem se soustředil na svou práci."

A jak na jeho složitou situaci reagoval klub? S porozuměním. Co na tom, že Chelsea prochází nejdůležitějším obdobím v sezoně. Vrátila se do hry o titul v Premier League, útočí na finále Ligy mistrů.

„Manažer i vedení klubu se zachovali fantasticky. Ani v nejmenším na mě netlačili,“ poděkoval Lampard.

Pokud se zdravotní stav jeho matky nezhorší, uvidí jej fanoušci "Blues" v akci také v sobotu. Na Stamford Bridge, kam zavítá Manchester United.

(mij)