Jak probíhala letní příprava?

Měli jsme vynikající podmínky, splnila to, co jsme si předsevzali. Všechno ale ukážou až mistrovské zápasy.

Přežili jste ji ve zdraví?

Jsme rádi, že se nám zranění vyhýbala. Až na smůlu Martina Dobrotky. Na prvním turnaji si zlomil ruku a na soustředění v Itálii si poranil stehenní sval. To je jediná kaňka na našem zdravotním stavu.

Dali jste si cíl pro tuto sezonu?

Cíl je v závodu míru, my chceme odehrát kvalitně soutěž. Na začátku sezony může být herní projev trochu kostrbatější, vezměte si třeba Liberec, ale postupně se chceme zlepšovat a v tabulce stoupat výš.

A s jakým umístěním byste byl spokojený?

Budeme-li po třicátém kole první, bylo by to dobré (úsměv). Loňskou sezonu mi nepřísluší hodnotit, ale kádr má určitě na víc. Dvanácté třinácté loňské místo mu rozhodně neodpovídá. Postupně budeme pracovat, hrát atraktivní fotbal a v tabulce být co nejvýše.

V minulé sezoně se hodně stavělo na mladých hráčích, nezmění se to příchodem Karola Kisela do středu hřiště?

My neodsunujeme mladé. Kdokoliv z nich může hrát, bude-li mít výkonnost. Není to tak, že přišel Kisel a mladí nebudou hrát.

Kádr máte uzavřený, nebo jej ještě budete chtít doplňovat? Mluvilo se o třech hráčích Michal Švec, Rudolf Skácel, David Jarolím…

Se Švecem jsem mluvil jednou, a to už bylo jasné, že jde do Slovanu. A ti další dva dali najevo, že by rádi upřednostnili zahraniční angažmá.

Nemrzí vás to?

Ne. Vytipoval jsem si Vošahlíka, Kisela, Dobrotku, Juhara a ti všichni přišli.