Rada se těžko smiřuje s tím, že fanoušci po páteční remíze 0:0 s Duklou volali po jeho odvolání, přestože Slavia drží sérii pěti zápasů bez porážky.

"Co se dělo po posledním zápase, s tím rozhodně nejsem ztotožněný. Bral bych to na podzim po sérii proher. Teď jsme ale pětkrát neprohráli a porazili třeba současného mistra. A přijdou takovéto věci. Mrzí mě to. Mám nějaké myšlenky v hlavě a může se stát cokoli," řekl Rada na tiskové konferenci před utkáním se Spartou.

Ve svých 54 letech prý podobné nervování nemá zapotřebí. "Jediné, k čemu mi to prospělo, je, že jsem od Vánoc zhubnul osm kilo. Myslím, že mám dostatečný věk na to, abych se takhle trápil," dodal Rada.

Odmítl však, že se v nejbližší době chystá rezignovat. "Nejsem tak slabý, že bych utekl z boje, to jsem nikdy neudělal. Ale bylo by ke škodě Slavie, kdyby taková atmosféra pokračovala," míní Rada, který si nemyslí, že by šlo protesty fanoušků zažehnat například výhrou v derby.

"Tahle situace se nezlomí, podle mě bude pokračovat. Budu se snažit, aby se to nepřenášelo na hráče, aby se Slavia dál zlepšovala a od nové sezony hrála o nejvyšší příčky, kam patří. Ať už to bude se mnou, nebo beze mě," řekl bývalý reprezentační kouč.

Nyní se chce soustředit na derby. "Pro mě je nejdůležitější, aby byli hráči dobře připraveni a mohli předvést výkon hodný derby. Budeme se snažit prodloužit sérii bez porážky a zopakovat podzimní výhru, i když víme, že Sparta v současnosti předvádí nejlepší fotbal v lize," dodal Rada.