Návrh radního Karla Grabeina Procházky (ANO) má ze smlouvy odstranit právní nedostatky, které se týkají několika budov uvnitř areálu s nejasným vlastnictvím. Očekávaná transakce – tedy koupě Ďolíčku městem – se vleče už několik let. Podle fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 by měla revize původně schváleného dokumentu kýžený obchod výrazně přiblížit.

„Schválení materiálu by mělo odblokovat veškeré průtahy, které jsou s odkupem v současné době spojené a které vznikly kvůli zapsání do katastru,“ uvedl mluvčí Bohemians Praha 1905 Tomáš Mutinský. Odkup Ďolíčku městem má fotbalovému klubu a jeho fanouškům přinést klid po letech nejistoty. Dosavadní vlastník, který je součástí investičního fondu Safety Real, nemá zájem nájemní smlouvu s klubem do budoucna prodlužovat, protože to prý pro něj není rentabilní. Stadion by proto v případě, kdy by k dohodě s městem nedošlo, nejspíš nahradily nové bytové domy. Podle statutárního ředitele Bohemians Real Lukáše Eichingera by měla být transakce dotažena v řádu několika týdnů.

Pochybnosti o návrhu radního Procházky vzbudil fakt, že byl neveřejný a ani opoziční zastupitelé se nemohli s textem před hlasováním seznámit. Procházka důvod pro utajení dokumentu nesdělil. Podle prodávající firmy pro to nebyl důvod. „Je to v podstatě jen technické uvedení smlouvy do souladu s novelizovaným občanským zákoníkem,“ řekl Pražskému deníku Lukáš Eichinger. Celou transakci ještě mohou zkomplikovat dvě žaloby podané k městskému soudu. První se týká nájemní smlouvy s klubem Bohemians 1905 a druhá údajně nejasné vlastnické struktury současného vlastníka areálu.

Na vršovickém stadionu Klokani hrají od roku 1932.