Snahu zahrát britskou hymnu na počest zesnulé královny Alžběty II. před zápasy základních skupin Ligy mistrů projevily anglické týmy - návrh Manchesteru City a Chelsea ale UEFA odmítla. Odůvodnila to snahou o zachování tradičního předzápasového ceremoniálu, ovšem v utlumené atmosféře.

Fotbalové hřiště (foto ilustrační).
Šílenec na fotbale? Hráčům šlo o život, na hřiště pálil fanoušek raketometem

Zápasy v Anglii tak doprovázela minuta ticha, skotští Rangers však zákaz UEFA ignorovali. Před zaplněným Ibrox Stadium zahrála britská hymna, která byla doprovázena choreem se siluetou královny, jež pokrývala britská vlajka.Ve Skotsku je dlouhodobá rivalita mezi Rangers a Celticem, tu propojují i politické důvody.

Dlouhodobá nenávist

Celtic se totiž ztotožňuje s irským republikánským hnutím, během středečního utkání proti Šachtaru Doněck dokonce fanoušci tradičního klubu skandovali hesla proti zesnulé královně a monarchii.

Rangers jsou přesným opakem Celticu, i proto mezi kluby panuje obrovská nenávist. Jedná se o tradiční unionistický klub, který se netají láskou k Velké Británii a královně Alžbětě II., která zemřela po 70 letech vedení britské monarchie.Potrestá UEFA oba skotské celky?