Parádní bitvu přichystali fanouškům fotbalisté Dortmundu a Realu Madrid. A důvod k radosti měl po remíze spíš bundesligový celek. Tomu se totiž proti obhájcům titulu podařilo dvakrát vyrovnat.

Realu vyšel úvod zápasu, když skóre otevřel už v 17. minutě. O první gól se postaralo parádičkou útočné duo Gareth Bale - Cristiano Ronaldo. Prvně jmenovaný ve vápně přiťukl míč portugalské hvězdě, která si tak připsala 98. trefu v evropských pohárech.

Jenže krátce před pauzou se chyby dopustil brankář Keylor Navas a Dortmund toho využil. Gólman Realu vyrazil přímý kop jen do Varaneho, poté se ho zmocnil Pierre-Emerick Aubameyang a vyrovnal.

Ve druhém poločase zajistil Realu vedení Varane, když dorazil do brány míč po tyčce Karima Benzemy. Svěřenci trenéra Zinedina Zidana ale ani napodruhé náskok neudrželi. Studenou sprchu jim tři minuty před koncem připravil André Schürrle.

"Když dvakrát vedete a pak dostanete vyrovnávací gól tři minuty před koncem, tak to rozhodně dobrý pocit není. Dortmund do toho ale dal hodně úsilí," ocenil bojovnost soupeře Zidane.

Leicester suverénní

Stoprocentní bilanci si tak drží zatím jen Leicester. Anglický mistr v Premier League sice zatím tápe, ale v Lize mistrů nadále překvapuje. Při své domácí premiéře v milionářské soutěži zdolal Porto 1:0.

Hrdinou zápasu se stal Islam Slimani, který se prosadil ve třetím duelu ze čtyř v dresu Leicesteru. Navíc se pokaždé prosadil hlavou. Portu dal dokonce už pátý gól ve třech duelech.

Hloušek při debutu neslavil

Premiéru v základní skupině Ligy mistrů si prožil český reprezentant Adam Hloušek, když po karetním trestu nastoupil v základu Legie Varšava. Polský mistr však i pod vedením nového trenéra Jacka Magiery zápas na hřišti Sportingu Lisabon nezvládl a prohrál 0:2.

Juventus Turín napravil úvodní bezbrankovou remízu a vyhrál 4:0 na hřišti Dinama Záhřeb. Hrdinou byl Miralem Pjanič, který první gól dal sám a na druhý nahrál Gonzálu Higuaínovi. Juventus měl držení míče 72 procent, což je nejvíce v soutěži od roku 2004.

Výhru 4:0 si připsala i Kodaň, která doma rozebrala ve druhé půli Bruggy. Hodně dánskému celku pomohl kuriózní vlastní gól Stefana Denswila, který byl ve vápně zcela sám, přesto si srazil centr do vlastní branky a otevřel skóre. Domáucí tým pak neproměnil penaltu, a tak definitivní rozhodnutí přinesla až parádní střela Thomase Delaneyho ze 30 metrů.

Základní skupiny fotbalové Ligy mistrů - 2. kolo:

Skupina E:

CSKA Moskva - Tottenham 0:1 (0:0)
Branka: 71. Son Hung-min. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Del Palomar (všichni Šp.). Diváci: 26.153.

Monako - Leverkusen 1:1 (0:0)
Branky: 90.+4 Glik - 73. Hernández. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.). Diváci: 8100.

1. Monako 2 1 1 0 3:2 4
2. Tottenham 2 1 0 1 2:2 3
3. Leverkusen 2 0 2 0 3:3 2
4. CSKA Moskva 2 0 1 1 2:3 1

Skupina F:

Sporting Lisabon - Legia Varšava 2:0 (2:0)
Branky: 28. Ruiz, 37. Dost. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick (všichni Angl.). Diváci: 40.094.

Dortmund - Real Madrid 2:2 (1:1)
Branky: 43. Aubameyang, 87. Schürrle - 17. Ronaldo, 68. Varane. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). Diváci: 65.849.

1. Dortmund 2 1 1 0 8:2 4
2. Real Madrid 2 1 1 0 4:3 4
3. Sporting Lisabon 2 1 0 1 3:2 3
4. Legia Varšava 2 0 0 2 0:8 0

Skupina G:

FC Kodaň - FC Bruggy 4:0 (0:0)
Branky: 54. vlastní Denswil, 64. Delaney, 69. Santander, 90.+2 Jörgensen. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Mulvanny (všichni Skot.). Diváci: 25.605.

Leicester - FC Porto 1:0 (1:0)
Branka: 25. Slimani. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 31.805.

1. Leicester 2 2 0 0 4:0 6
2. FC Kodaň 2 1 1 0 5:1 4
3. FC Porto 2 0 1 1 1:2 1
4. FC Bruggy 2 0 0 2 0:7 0

Skupina H:

Dinamo Záhřeb - Juventus Turín 0:4 (0:2)
Branky: 24. Pjanič, 31. Higuaín, 57. Dybala, 85. vlastní Šemper. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (všichni Portug.). Diváci: 23.875.

FC Sevilla - Lyon 1:0 (0:0)
Branka: 52. Ben Yedder. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). Diváci: 36.741.

1. Juventus Turín 2 1 1 0 4:0 4
2. FC Sevilla 2 1 1 0 1:0 4
3. Lyon 2 1 0 1 3:1 3
4. Dinamo Záhřeb 2 0 0 2 0:7 0

Střelci Ligy mistrů:3 - Messi (Barcelona), Agüero (Manchester City),
2 - Mahriz (Leicester), Milik (Neapol), Suárez (Barcelona), Kimmich (Bayern), Aubameyang (Dortmund), Ronaldo (Real).