Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení. "Bílý balet" proměnil svou čtrnáctou účast ve finále Ligy mistrů v jedenáctý triumf a potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího týmu soutěže. Naopak Atlético ani na třetí pokus na premiérové vítězství nedosáhlo.

Real vstoupil do finále na San Siru aktivněji a v úvodu hrozil ze standardek. V šesté minutě tečoval Baleův střílený centr z přímého kopu Casemiro a Atlético zachránil reflexivním vykopnutím brankář Oblak.

Po čtvrthodině už "Bílý balet" slavil. Kroosův centr z přímého kopu přizvedl nehlídaný Bale a Ramos tečoval z malého vápna balon mezi Oblakovy nohy do sítě. Rozhodčí gól uznali, přestože šlo o těsný ofsajd.

Kapitán Realu Madrid navázal na vyrovnávací trefu z předloňského souboje o vítěznou trofej a stal se prvním obráncem, který skóroval ve dvou finálových zápasech Ligy mistrů. "Bílý balet" po vedoucím gólu přenechal iniciativu soupeři, v defenzivě si ale dlouho počínal bezchybně a Atlético si v první půli nevytvořilo žádnou větší šanci.

Oslavy odstartoval Ronaldo

Trenér Simeone proto nasadil ofenzivněji laděného Carrasca, jeho tým vstoupil do druhé půle náporem a hned po necelých třech minutách měl jedinečnou možnost na srovnání. Torres ve vápně upadl po zákroku Pepeho a sudí Clattenburg nařídil penaltu. Nejlepší střelec Atlética v této sezoně Ligy mistrů Griezmann ale trefil jen břevno a zahodil i druhý pokutový kop proti "Bílému baletu" v této sezoně. Předtím neuspěl na podzim v lize.

Dvacet minut před koncem mohl zřejmě definitivně rozhodnout útočník "Bílého baletu" Benzema, v samostatném úniku ze strany ho ale vychytal Oblak. V 78. minutě gólman Atlética zneškodnil i Ronaldovu šanci, Bale napálil z dorážky obránce na čáře a soupeř za minutu trestal vyrovnáním. Juanfran si naběhl na Gabiho oblouček, z voleje poslal přesný centr na malé vápno a tam napálil míč do břevno střídající Carrasco.

Stejně jako předloni tak finále skončilo po 90 minutách 1:1. V prodloužení branka nepadla a rozhodnout musel až penaltový rozstřel. V něm jako jediný zaváhal ve čtvrté sérii Juanfran, který trefil tyč, a nejlepší střelec soutěže Ronaldo následně stvrdil triumf Realu.

Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů v Miláně:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (1:1, 1:0), na penalty 5:3
Branky: 15. Ramos - 79. Carrasco. Penalty proměnili: Lucas Vázquez, Marcelo, Bale, Ramos, Ronaldo - Griezmann, Gabi, Saúl Ňíguez. Neproměnil: Juanfran. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin - Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Navas, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Gabi, Torres. Diváci: 80.074.

Real: Navas - Carvajal (52. Danilo), Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Bale, Benzema (77. Lucas Vázquez), Ronaldo. Trenér: Zidane.
Atlético: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís (109. Lucas Hernández) - Saúl Ňíguez, Gabi, Fernández (46. Carrasco), Koke (116. Partey) - Torres, Griezmann. Trenér: Simeone.