Nedělní generálku Bílý balet zvládl: díky brance Garetha Balea zvítězil 1:0 na půdě Huescy. Po ztrátě Alávesu na hřišti Atlética (0:3) se tak v domácí soutěži posunul na čtvrtou příčku.

„Odvedli jsme fantastickou práci. Obrana válela a Gareth ukázal, jak moc je pro nás důležitý,“ pochvaloval si záložník Marcos Llorente.

Zdá se, že krize z úvodu sezony je zažehnána. Těžit z herní pohody Realu může i Plzeň: královský velkoklub hodlá fanoušky potěšit také v prestižní soutěži, ačkoli již o první místo ve skupině nemůže přijít a o nic mu nejde.

„Respekt soupeři vyjádříte nejlépe tím, že se na něj dobře připravíte. Chceme vyhrát, víc říkat nemusím,“ uvedl trenér Santiago Solari.

Real Madrid – Viktoria Plzeň. Patrik Hrošovský přesnou trefou k tyči snížil na konečných 1:2.
Do třetice všeho dobrého? Plzeň chce skalp Říma i Evropskou ligu

Právě on se o pozvednutí „Los Blancos“ zasloužil. Poté, co vystřídal Julena Lopeteguiho, se slavný klub ze středu tabulky opět vrátil do bojů o titul. Na první Barcelonu ztrácí pouze pět bodů.

S pochvalami ale na Solariho nechoďte. „Nemyslím na to, jestli jsme konečně zahráli podle představ. Soustředím se na zápas, který nás teprve čeká,“ řekl. Právem. Real má Rusům co vracet, v říjnu jim podlehl 0:1.

Věčný perfekcionista navíc tlumí nadšení z pádného důvodu. Ne všechno je totiž na San Bernabéu růžové. 

Ronaldovo rýpnutí

Okolo španělského giganta krouží zvěsti: nejmenovaný hráč údajně porušil předpisy a dorazil pozdě na jeden z posledních tréninků.

Kouč informaci nepotvrdil, ale zároveň ani nepopřel. „Na takové prohřešky máme vyměřené tresty, nerad bych je nicméně vynášel na veřejnost,“ vysvětlil.

Druhý zásah? Popíchnutí od Cristiana Ronalda. Bývalý tahoun Realu, jenž v létě přestoupil do Juventusu, uvedl, že v Turíně na rozdíl od Madridu konečně poznává „rodinnou atmosféru“.

„Nikdy jsem nebyl součástí lepší party. Jinde se někteří hráči povyšují, ale tady jsme jeden tým,“ sdělil spokojený střelec italskému tisku.

Pavel Vrba
Pavel Vrba: Věřím, že nám pomůžou diváci

Podcenění nehrozí

Odpoví Real dominancí proti CSKA? Lehká mise jej nečeká. Úspěšnou generálku má za sebou i momentálně třetí celek ruské Premier League, jenž přetlačil 2:1 Jenisej.

I Moskvané navíc disponují elitními individualitami. Třeba brankářem Igorem Akinfejevem, prvním Rusem v historii, jenž v kariéře zaznamenal 300 čistých kont.

Také proto Solari velí: nepolevit! „Pro úspěch uděláme vše. Fyzicky i mentálně,“ slíbil, čímž naznačil, že nedovolí, aby jeho svěřence cokoli vyvedlo z koncentrace.

Zda byl úspěšný, se dozvíme už dnes večer.

Česko "21" - Lotyšsko "21": Radost z vítězství
Jednadvacítku opět čeká v kvalifikaci o Euro Chorvatsko a Řecko