Ani milardové investice nemusí vždycky zajistit úspěch. A ve sportu to platí dvojnásob.

Známou pravdu potvrdili v úterním duelu čtvrtého kola španělského poháru fotbalisté Realu Madrid. Hvězdami nabytý tým nečekaně klopýtl na hřišti třetiligového Alcorcónu, kde utrpěl potupný debakl 0:4.

Outsider zaskočil favorita hned v úvodu. V šestnácté minutě neuhlídala hostující obrana Borju Péreze a ten střelou z hranice vápna poprvé překonal náhradního brankáře Dudeka.

Za dalších šest minut to bylo po vlastním gólu Arbeloy už 2:0 a senzační představení Alcorcónu v prvním poločase dokonal zcela osamocený Ernesto.

Kdo po přestávce očekával zlepšenou hru Realu a výsledkový zvrat, musel být zklamán. Královský klub se nezmohl ani na jeden gól a ještě jeden naopak sám inkasoval. Podruhé v zápase se prosadil na malém vápně opět naprosto nehlídaný Borja Pérez.

"Jsem hodně v rozpacích, nemám pro to žádné vysvětlení," marně hledal slova na tiskové konferenci po utkání kouč Realu Manuel Pellegrini. "Prohrajete-li utkání takovým způsobem, není k tomu moc co říct. V poháru se občas stává, že svého soupeře z nižší ligy podceníte a předem se vidíte jako vítěz. To byl zřejmě i náš případ.“

Odčinit propadák se budou hráči Realu snažit v odvetě 10. listopadu na stadionu Santiaga Bernabeua.

Španělský pohár, 4. kolo, 1. zápasy:

Alcorcón (III) - Real Madrid 4:0 (16. a 52. Borja Perez, 22. vlastní Arbeola, 40. Ernesto)
Sestava Realu: Dudek - Arbeloa, Albiol, Metzelder, Drenthe - Diarra - Van der Vaart, Guti (46. Gago), Granero (62. Marcelo) - Benzema, Raúl (72. Van Nistelrooij).
Atlético Ciudad (III) - Sevilla 2:4 (10. a 21. Roldán - 18. a 20. Luis Fabiano, 28. Jesús Navas, 36. Diego)
Marbella (III) - Atlético Madrid 0:2 (18. vlastní Troyano, 83. Maxi Rodríguez)
Huelva (II) - Gijón 1:1 (4. Candeias - 47. Bilič)