Vy máte v Arisu po sezoně, užíváte si odpočinek?
Jak jsme v sezoně dlouho pryč, je potom vždycky dovolená v Česku trošku hektická. Jezdíme za babičkama a dědečkama. Ne, že bych si někde sedl s knížkou a odpočíval. Ale když vidím, jak je malý spokojený, všechno mi to vynahrazuje (usměje se).

Spousta Čechů míří na dovolenou do Řecka. Kde ji stráví Vladimír Darida?
Byli jsme šest dní v Berlíně, podívat se na známá místa, abychom synovi připomněli, kde žil, protože mu to chybělo. A zbytek dovolené strávíme tady v Česku. A 11. června už se vracíme, protože o den později nám začíná příprava.

Ivan Eginsson Eysturland, fotbalový fanoušek, který žije na Faerských ostrovech a fandí i Uruguayi
Nejošklivější fotbalový moment. Češi podváděli, líčí legenda z Faerských ostrovů

Co vy osobně, nechybí vám život v Berlíně? Nebo jste si zamiloval Řecko?
Nóóó, asi jsem si Řecko zamiloval rychleji než Berlín. Já jsem byl spokojený ve Freiburgu, co se týče života i po fotbalové stránce. Berlín byl na mě až moc velký, hektický, víc stresový. Zato teď v Řecku je klídek, pohodička (úsměv). To je pro mě příjemnější.

Je tam i menší tlak na hráče než v bundeslize?
Od vedení klubu je tlak dost velký, možná větší než v Německu. Bývá to takové nahoru dolů. Když se daří, jsme bozi a všichni nás nosí na ramenou, ale jakmile se přestane dařit, je to hned znát. Podobné to je i u našeho prezidenta. Často je u nás v kabině, a když nám to nejde, je to znát na jeho náladě. Pokud se vyhrává, je šťastný, s každým kamarád.

Jan Matoušek (vlevo)
Nominace do reprezentace? Velké překvapení, přiznal nováček Matoušek

S jakou náladou jste odjížděl na dovolenou do Česka? Panovala se sezonou v Arisu spokojenost?
Nakonec asi jo, přestože jsme ji nerozjeli ideálně. Vedení chtělo být do třetího místa, ale už po půlroce bylo jasné, že se to nepovede, takže se cíl přehodnotil. Bylo jím dostat se do pohárů, to se nám povedlo, uhájili jsme páté místo a budeme hráto Evropskou konferenční ligu. Máme jasný úkol, dostat se do základní skupiny.

Plzeň by si v předkole nepřál

Kvalifikaci o stejnou soutěž bude hrát i plzeňská Viktoria. Už jste studoval, jestli ji můžete potkat?
Myslím, že jo, taky začínáme už ve 2. předkole. Aris nebyl dlouho ve skupině evropských pohárů… (narazit na sebe teoreticky můžou ve 3. předkole – pozn. aut.)

Plzeň by pro vás osobně byla vysněným soupeřem?
Asi ne, aspoň tedy ne v předkole. Nechtěl bych je vyřadit, nebo naopak aby Viktorka vyřadila nás. Rád bych sem přijel, ale radši až v základní skupině (úsměv).

V Česku se bere účast v evropských pohárech i jako možnost vydělat slušné peníze do klubové kasy. Jak na to nahlížejí kluby v Řecku?
Tam jde hodně o prestiž, aby se ukázalo, že hrají v Evropě. Z finančního hlediska ještě nejsem zběhlý, abych dokázal posoudit nakolik je to pro ně důležité. Ale myslím, že ta prestiž je víc.

Michal a Lukáš Sadílkovi se spolu sešli v národním týmu
Nejdřív bráchovi nominaci tajil. Teď Sadílkové věří ve společný start za nároďák

Už tušíte, jak se kádr Arisu přes léto změní?
Já myslím, že hodně. Už loni přišla řada hráčů, ale spousta jen s roční smlouvou nebo na hostování. Takže minimálně pět šest hráčů zase odejde a stejný počet by jich mohl přijít. Náš tým se hodně změní.

Vy i krajan Jakub Brabec budete pokračovat?
Určitě.

Zatímco on jede na sraz reprezentace, vy už jste v národním týmu skončil. Nechybí vám to?
Ne. Vidíte sám, já si užívám každou chvilku, kterou můžu být se synkem, s rodinkou. Kuba jede z nároďáku rovnou do naší přípravy. Žádný čas s rodinou, tohle já už jsem si odbyl.