Do Slovanu Velvary, třetího celku krajského přeboru, možná v nejbližší době přestoupí obránce Sparty Praha Tomáš Řepka!

"Tomáš ve čtvrtek potvrdil, že pokud neobdrží lukrativní nabídku ze zahraničí, bude na jaře hrát za nás. V Gambrinus lize už nechce působit, protože prý je znechucený poměry v naší nejvyšší soutěži," uvedl předseda týmu středočeského oblastního přeboru Slovanu Velvary David Vedral.

Na Spartě však o ničem podobném nevědí. A zájem Velvar odmítají komentovat. Tiskový mluvčí Tomáš Křivda pouze sdělil, že Řepka má platný kontrakt až do 30. června 2010. „To je vše, co k tomu řeknu,“ podotkl.

Řepka byl s momentálně třetím mužstvem tabulky v kontaktu už v průběhu podzimu. "Moc se mu u nás líbilo a hlavně byl překvapený výbornou úrovní přeboru," dodal Vedral. V dresu nováčka soutěže na podzim nastupoval i další velezkušený ligista, bývalý hráč Blšan, Plzně a naposledy SK Kladno Radek Šelicha.

Bohatá kariéra Tomáše Řepky je prošpikována úspěchy i průšvihy. Mezi jeho lepší období patřil zisk evropského zlata šestnáctek (spolu s Patrikem Bergerem), starty v reprezentačním výběru, tituly se Spartou, angažmá v italské Fiorentině či anglickém West Ham United. Tvrdě hrající stoper zažil však i excesy jako vyloučení v baráži o postup na MS do Japonska a Koreje s Belgií nebo nedávno v lize v Teplicích, kde napadl kameramana.

Jeho start ve Velvarech by byl každopádně velkým oživením pro celý krajský přebor a na zdejším malém stadionku bude o zábavu postaráno.