Problémy, problémy a zase jen problémy. Kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner pohádku o klidném srazu bez trablů už ani nezná. Před zápasy se San Marinem a Irskem vše vypadalo na návrat ke klidu. Jenže. Ze včerejšího dopoledního tréninku předčasné odbelhal útočník Milan Baroš. První odhadovaná diagnóza? „Předběžně to specifikujeme jako akutní přetížení zádového svalstva,“ uvedl lékař národního týmu Petr Krejčí.

Útočník Lyonu začal trénink s ostatními hráči. Po dvaceti minutách ale zmizel v šatně, aby se za moment vrátil. Druhý odchod s bolestivou grimasou po dalších několika desítkách minut byl však definitivní. Odhadovat dobu léčení je podle lékařů mužstva velmi předběžná záležitost. „Může to být otázka jednoho, ale třeba i deseti dnů,“ nechtěl se pouštět do velkých odhadů Petr Krejčí.

Baroš a zranění jsou v poslední době hodně spojené nádoby. Například loňský světový šampionát v Německu nestihl odehrát kvůli poranění paty. Během sezony ho trápily problémy s nataženými svaly. Přitom se Baroš v posledních týdnech dostával opět do výtečné formy. Ve francouzské lize rozhodl poslední kolo s Le Mans. V přípravném duelu proti Rakousku patřil k nejlepším hráčům na hřišti. „Já se cítím velmi dobře, jsem rád, že jsem přispěl k výhře,“ těšil se z úspěchů v posledních týdnech při prvním dnu reprezentačního srazu.

Kouč Brückner tak nejspíš bude muset řešit ofenzivní hádanku. Vedle Jana Kollera možná dostane proti outsiderovi z italské boty šanci rozstřílený Stanislav Vlček, nebo na aktuální vlně formy plující Martin Fenin. I když, rýsuje se též možná varianta se třemi hroty. „Není důležité, kolik útočníků na hřiště půjde, ale jaký způsob hry zvolíme,“ podotkl k sobotní taktice Karel Brückner.

Český trenér musí brát navíc v potaz i skutečnost, že při případném žlutém napomenutí by ve středečním klíčovém duelu s Irskem mohl chybět jak Jan Kolller, který si v sobotu může připsat padesátou trefu za reprezentaci, tak i Milan Baroš. Pokud tedy Baroš proti San Marinu vůbec nastoupí.

 

Kdo místo Baroše?

Jan Koller - český obr nastoupí určitě, bez něj v sestavě je Brückner hodně nejistý.

tip Deníku na základní sestavu: 100%

Stanislav Vlček - v poslední době mu to pálí, podobný typ útočníka jako Baroš.

tip Deníku na základní sestavu: 60%

Martin Fenin - průměr branky na zápas po měsíci v lize, formu mladý snajpr rozhodně má.

tip Deníku na základní sestavu: 30%

Marek Kulič - nehraje ani v klubu, výkonnost klesá a hráči přibývají spíše kilogramy.

tip Deníku na základní sestavu: 10%