Čeští fotbalisté nejsou před blížící se kvalifikací MS v optimální situaci. Včera to nepřímo potvrdil i samotný kouč. V nominaci na klíčové zápasy se objevili pouze dva kanonýři. Michael Krmenčík a nováček Jan Kliment. „Časem bych rád doplnil ještě jednoho či dva útočníky,“ prozradil Jarolím.

O koho půjde? Fanoušci by si mezi vyvolenými přáli vidět jméno Patrika Schicka, jenže zatím mají smůlu. „Mluvil jsem s ním a řekl mi, že není stoprocentně připravený, ale třeba se to po víkendu změní,“ uvedl reprezentační kouč.

Schick je brán za oporu (spasitele), byť dal v dresu „áčka“ jediný gól. „On toho moc neodehrál,“ povzdychl si trenér národního týmu.

Otázkou je, zda přidá další start v září, kdy Češi vyzvou Německo a Severní Irsko.

Talentovaný forvard je totiž před koncem přestupního období na roztrhání. Stále neví, kde bude hrát.

První varianta? Zůstane v Sampdorii Janov.

Druhá varianta? Zakotví jinde, asi v AS Řím. „Všichni bychom si přáli, aby už měl jasno,“ podotkl Jarolím.

Při zmiňovaných potížích s útočníky by se mužstvu hodil. Zvláště když přichází klíčové období.

Češi si už takřka zavřeli dveře na mistrovství světa do Ruska, ve skupině jsou až na třetím místě. Po remíze v Norsku je zřejmé, že další ztráta už není povolena. Ale může národní tým pomýšlet na všechny body?

„Jde o všechno,“ zmínil Jarolím. „Němci jsou velké sousto, ale zase nemáme co ztratit. Bude to výzva.“

Zápas s mistry světa uvidí Eden v pátek 1. září. Potom se reprezentace přesune do Belfastu, kde v pondělí vyzve Severní Irsko. „A tam musíme vyhrát určitě,“ vyhlásil Jarolím.

Pokud se to povede, bude o co hrát i v říjnu na závěr skupiny (proti Ázerbájdžánu a San Marinu).