Čtyřicetiletý exreprezentant totiž místo vazby bude pobývat v luxusním hotelu v paraguayském hlavním městě Asunciónu. Možnost vyměnit místo svého nuceného pobytu jej a jeho bratra vyšla každého v přepočtu zhruba na dvacet milionů korun, které museli složit jako kauci.

Za možnost kauce vděčí tomu, že vyšetřování jejich přečinu už dostatečně pokročilo. Ronaldinho byl v Paraguayi u příležitosti otevření kasina a také z charitativních důvodů, policie ovšem přišla na to, že cestoval s falešným pasem. Z toho důvodu byl od začátku března ve vazbě.
Zde si krátil čas hraním fotbalu, když přispěl k vysokému vítězství svého týmu podílem na všech jeho jedenácti brankách, a strávil tu i své čtyřicáté narozeniny. Policie údajně vyšetřuje i možnost, že se bývalý ofenzivní hráč Barcelony či AC Milán zapletl do praní špinavých peněz.
