Doslova bombou přestupového hemžení je samozřejmě příchod Cristiana Ronalda do Juventusu. Managementu „Staré dámy“ se podařil husarský kousek. Lakonicky to vystihl slavný italský trenér Fabio Capello: „Do Juventusu a Itálie přichází ztělesněná genialita.“

Ano, turínský klub zaplatí Realu Madrid skoro tři miliardy korun a jeho plat je tak obří (kolem 800 milionů korun ročně), že se na něm má podílet i automobilka Fiat. Zaměstnanci kvůli tomu dokonce hrozí stávkou.

Nejzajímavější přestupy fotbalového léta.Zdroj: DeníkBossové Juventusu jsou ale přesvědčeni, že se jim angažování švarného Portugalce vyplatí. Na boom zájmu se těší rovněž celá Serie A, v posledních letech tak trochu chřadnoucí ve stínu ostatních velkých evropských lig. „Je to skvělá investice, protože Cristiano je doslova stroj na výrobu peněz,“ upozornil Capello.

Neutrácí však jen Juventus. Bohatý Manchester City přivedl z Leicesteru alžírského záložníka Rijáda Mahríze za necelé dvě miliardy korun, což je nejvíc v historii klubu. City alžírského šikulu lákalo už v lednu, k dohodě ale došlo až nyní.

„Moc se těším, že si zahraju pod trenérem Pepem Guardiolou. Na tým pod jeho vedením je radost se dívat, vyznává ofenzivní fotbal,“ pochvaloval si Mahríz, jedna z ústředních postav senzačního předloňského tažení Leicesteru za titulem v Premier League.

Posilují i rivalové City. Manchester United získal brazilského záložníka Freda a kouč José Mourinho touží i po Sergeji Milinkovičovi-Savičovi z Lazia Řím. Mladý Srb má pověst budoucí superhvězdy a stojí o něj prý i Real Madrid. Jeho cena se odhaduje až na tři miliardy korun…

Stěhují se i veteráni na sklonku kariéry. Brankář Gianluigi Buffon se po dlouhých sedmnácti sezonách rozloučil s Juventusem a zkusí si angažmá v Paříži. Anglický kanonýr Wayne Rooney se stane ve Washingtonu nejlépe placeným hráčem MLS. „Je to úchvatné, je to úchvatné, je to úchvatné,“ komentoval Rooneyho příchod washingtonský trenér Ben Olsen. A španělský útočník Fernando Torres se rozhodl podobně jako krajan Iniesta vyslyšet vábení z Japonska.