Ronaldo si poranil stehno při srážce s brankářem Kikem Casillou a nedokončil třetí trénink za sebou. "Byla to jenom maličkost, nakopnutí, za pár dní budu v pohodě," řekl novinářům Ronaldo, který kvůli zdravotním problémům nezasáhl do úvodního semifinále s Manchesterem City.

Jednatřicetiletý útočník se dokonce cítí lépe než před dvěma lety, kdy Real ve finále LM zdolal Atlético 4:1 po prodloužení a slavil jubilejní desátý triumf v elitní soutěži. Tehdy Ronaldo gólem z penalty uzavřel skóre.

"Mám sice menší zranění, ale to je u nejvytíženějšího hráče týmu v sezoně normální. Kromě toho problému na tréninku jsem v té nejlepší formě," upozornil trojnásobný držitel Zlatého míče.

Pokud v Miláně skóruje, bude to jeho 17. zásah v tomto ročníku Ligy mistrů, čímž vyrovná svůj dva roky starý rekord. "Rád bych své maximum vyrovnal, nebo ještě lépe překonal. Ale nejsem tím posedlý. Rekord je můj bez ohledu na to, zda dám ve finále gól. Nejdůležitější je, abychom vyhráli," prohlásil Ronaldo.

"Čeká nás zápas našich životů. Věřím, že jsme lepší, ale musíme odehrát dobré utkání. Myslím, že v sobotu vyhrajeme a znovu nad hlavu zvedneme trofej," dodal bývalý fotbalista Sportingu Lisabon a Manchesteru United.