Portugalský reprezentant přestoupil v minulém roce do Juventusu Turín a italskému celku pomohl k zisku titulu, s národním týmem navíc ovládl první ročník Ligy národů. Právě tyto úspěchy přesvědčily hlasující, aby trofej přisoudily právě čtyřiatřicetiletému fotbalistovi. Tým kolem Cristiana Ronalda získal ještě jedno ocenění, když nejlepším agentem byl vyhlášen právě ten Ronaldův, tedy Jorge Mendes.

Na galavečeru v Dubaji ale neslavil úspěch jen Ronaldo a jeho lidé, ale třeba i anglický Liverpool. Obhájce titulu z Ligy mistrů byl vyhlášen nejlepším klubem a cenu pro nejlepšího trenéra si odvezl právě manažer "Reds" Jürgen Klopp. Za svou kariéru byl oceněn i Miralem Pjanič, Ronaldův spoluhráč, který v turínských barvách doposud odehrál přes stovku zápasů a nastřílel patnáct gólů. Předtím oblékal dres AS Řím, Lyonu či Mét, navíc je už dlouhé roky oporou bosenské reprezentace. 

Ronaldo se z vítězství v anketě radoval už pošesté v kariéře. Letos měl za soupeře liverpoolské Virgila Van Dijka a Mohameda Salaha a již zmíněného Messiho.