Setrvání v Manchesteru United, přestup do Chelsea, Bayernu či do rodného Sportingu? Cristiano Ronaldo se na začátku přestupového okna nechal slyšet, že by rád hrál v následující sezoně v Lize mistrů.

Steven Gerrard.
Boj o planetu? Anglie řeší létání fotbalistů, na pranýři je Gerrard

To ale nekoresponduje s aktuální situací. Sedmatřicetiletý Ronaldo se totiž zapojil po vynechání turné v Thajsku a Austrálii k Manchesteru United. První přípravné utkání proti Vallecanu (1:1) ale skončilo fiaskem - Ronaldo šel o poločase ze hřiště dolů a vznikl problém.

S Ronaldem rebeloval i krajan

Držitel pěti Zlatých míčů totiž během druhého poločasu opustil stadion, na kamerových záznamech zveřejněných na britských webech je vidět i Ronaldův krajan Diogo Dalot. "Něco takového je však nepřípustné a už jsem to hráčům řekl. A nebyl to jen Ronaldo, kdo jel domů. Jsme jeden tým, a proto musí zůstat až do konce," soptil po utkání trenér Erik ten Hag.

Pro holandského trenéra tak jde o velmi nejistou situaci. Stále totiž není jisté, jestli Ronaldo v United zůstane. "Rudí ďáblové" navíc už v neděli vstupují do Premier League utkáním s Brightonem.