Jsme silnější tým a máme větší individuality. Taková slova znějí z Černé Hory před barážovým dvojzápasem o postup na Euro. Tamní deník Vjesti cituje názor Darka Šuškavčeviče, který sedm let hrál v českých prvoligových klubech, že výhodu bude mít v baráži jejich výběr, a to právě proto, že má větší individuality.

Černohorci srovnávají tržní hodnotu jednotlivých hráčů obou reprezentací, kteří by měli vyběhnout na trávník při prvním zápase 11. listopadu v Praze. Poměr spočítali na 5:5, respektive 5,5:5,5.

Černá Hora by podle toho měřítka měla být silnější na postech, na nichž hrají obránce Marko Baša, záložníci Nikola Drinčič, Simon Vukčevič a útočníci Stevan Jovetič a Mirko Vučinič.

Češi mají převahu, pokud jde o brankáře Petra Čecha, zadáky Michala Kadlece a Theodora Gebre Selassieho, záložníka Jaroslava Plašila a křídlo Daniela Koláře. Jenom na jednom postu mají hráči stejnou cenu stopeři Stevan Savič a Tomáš Sivok, kteří podle specializovaného webu transfermarkt.de stojí shodně šest milionů eur.

Rosický s Barošem nejsou výhodou

Takže Tomáš Rosický ani Milan Baroš nejsou papírově výhodou české reprezentace, uvádí dál deník. A podle Šuškavčeviče nejsou výhodou ani v praxi. „Rosický už není tím fotbalistou, který vezme míč a jde sám přímo na branku. Řekl bych, že nyní spíš hraje díky svému jménu než výkonu na trávníku. Podobné je to i s Milanem Barošem, který ještě může rozhodnout zápas, ale velice zřídka, podle mě tak jeden z deseti,“ míní.

Ve srovnání s Jovetičem a Vučiničem, kteří hrají na podobných postech, tak jdou podle transfermarkt.de „body“ na stranu Černohorců.

Baroš s Rosickým mají dohromady cenu 15 milionů eur, Jovetič s Vučiničem 35 milionů. „Vučinič a Jovetič jsou lepší, nebezpečnější a každopádně mladší než Baroš a Rosický. Jsou velkou výhodou Černé Hory, protože takové individuality Česko nemá,“ prohlásil Šuškavčevič.

Čech hlídá záda celému týmu

Jedinou, zato velkou výhodu, Vjesti přiznávají Čechům v brance. Gólman londýnské Chelsea Čech podle listu „reprezentaci pomáhá nejen hájením branky, ale svým charismatem hlídá záda celému týmu“.

Šuškavčevič nicméně upozorňuje na dva další české hráče, Petra Jiráčka a Koláře. „Jiráček je rychlý, dobrý hráč. Je třeba na něj dávat pozor. A také na Koláře, který působí na pravé straně,“ dodal.

Trenéry nesrovnává, ale dá se shrnout, že Michal Bílek má více zkušeností na lavíčce. Branko Brnovič totiž reprezentaci převzal až letos, předtím byl jen čtyři roky jejím asistentem.

(maj, čtk)