Skvělá zpráva! Česká fotbalová hvězda Tomáš Rosický znovu hraje.

Záložník londýnského Arsenalu po roce a půl zdravotního trápení nastoupil v sobotu odpoledne k přípravnému duelu proti týmu nižší anglické soutěže Barnetu.

Fanoušci Arsenalu i české reprezentace se tak konečně dočkali velkého návratu, vždyť český reprezenant absentoval od 26. ledna 2008.

Rosický vyběhl na trávník útulného stadionku s kapitánskou páskou a od prvních minut hýřil aktivitou.

Tlačil se do střelby a zásoboval své spoluhráče svými typickými kolmými pasy za obranu soupeře.

Sám se také ocitl v jedné nadějné střelecké šanci, ale neuspěl.

Dlouho se nemohli prosadit ani jeho spoluhráči, až před koncem prvního poločasu stál na konci pohledné kombinační akce ruský klenot Andrej Aršavin, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Domácí Barnet, tým až čtvrté nejvyšší soutěže, ale dokázal ještě před odchodem do šaten srovnat na 1:1, když obrana Arsenalu nedokázala při standartní situaci pokrýt hlavičkujícího Yakubua.

Kromě Rosického a Aršavina se v sestavě londýnského velkoklubu objevilo jen několik dalších obvyklých opor jako třeba William Gallas či gólman Manuel Almunia. Vedle nich bojovali o přízeň kouče Arsena Wengera méně známí mladíci.

Jeden z nich, dvacetiletý Nizozemec Nacer Barazite, poslal v 51. minutě hostující Arsenal do vedení.

To už na hřišti nebyl Rosický, který byl o přestávce spolu s dalšími spoluhráči vystřídán. Může si tak k dobru připsat prvních pětačtyřicet minut hry a – snad – konec dlouhého trápení.

„Dlouho jsem na tuhle chvíli čekal, takže jsem velmi šťastný,“ řekl Rosický pro oficiální webové stránky Arsenalu. „Je skvělé být zpátky,“ pochvaloval si svůj návrat.

Domácí celek byl Arsenalu rovnocenným soupeřem, což se projevilo v 82. minutě. To zakončil zmatky v šestnáctce hostů přesnou ranou k tyči Charles a vyrovanal na konečných 2:2.

Českého záložníka srdečně přivítali i fanoušci Kanonýrů. „Rozhedně chci našim fanouškům poděkovat za skvělé přijetí,“ vysekl jim Rosický poklonu.

A jak by zhodnotil svůj sobotní výkon?

„Tak byl to první zápas. Musím se ještě hodně zlepšit a zlepším se. Ale nebylo to zase tak zlé,“ upozornil Rosický. „Potřebuju teď hlavně hodně hrát,“ dodal.

Doufá, že v nové sezoně se s Arsenalem konečně dočká nějakého velkého úspěchu.

„Cíle před sezonou? Stejné jako vždycky. Vyhrát Ligu mistrů, vyhrát Premier League,“ netajil Rosický vysoké ambice slavného týmu.