"Byl to skvělý test, protože jsme narazili na velice dobrého soupeře. Samozřejmě ten výsledek je pro nás špatný. Jsou tam zase věci, které se bohužel u nás opakují," řekl Rosický novinářům.

"Na druhou stranu musíme vědět, že jsou to naše chyby, a ty se dají odstranit. Je to lepší, než kdyby nás konstantně vymíchávali a věděli bychom, že to nemůžeme nijak zastavit. Tohle si musíme upravit, jinak tam nemáme šanci," doplnil středopolař Arsenalu.

Český tým v pražském Edenu po chybách inkasoval už dvakrát v úvodním poločase. "V první půli jsme si to strašně komplikovali a oba góly jsme jim darovali. Před prvním gólem jsme pod kontrolou na jejich vápně, úplně zbytečná ztráta z brejku, faul, nádherný gól. Před druhou brankou moje hrozná chyba, šlápl jsem si tam na to. Ale pramení to z toho, že chceme hrát," konstatoval Rosický.

Zlepšení po přestávce

Po změně stran u domácích viděl zlepšení i po vyloučení Theodora Gebre Selassieho z 60. minuty. "Vytvořili jsme si zase dost šancí, abychom ještě z 0:2 třeba vyrovnali. I když jsme šli do deseti, tak jsme všichni výborně bojovali. Jsou tam velice pozitivní i špatné věci. Mně se třeba líbilo, jak se do toho v oslabení šlapalo. To bylo fajn a na tom se stavět dá," upozornil odchovanec Sparty.

Prohraný závěrečný test před ME za velkou komplikaci nepovažuje. "Generálka má stejný význam jako předchozí zápas s Ruskem (2:1). Když se podíváte na poslední mistrovství Evropy, tak jsme prohráli taky generálku doma (s Maďarskem 1:2), a pak postoupili ze skupiny. Samozřejmě jsme nechtěli prohrát, ale nemůžeme v žádném případě panikařit. Tohle nebyl zápas, kde by nás někdo přehrával," řekl Rosický.

Česká reprezentace podle něj může na Euru, kde se ve skupině utká se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem, uspět jen aktivní hrou. "My se musíme snažit hrát. Když to budeme kopat do lesa, nebudeme mít žádnou šanci. Pokud budeme jenom bránit, je to samozřejmě nesmysl. Musíme se o to snažit hrát, ale vylepšit to," nabádal Rosický.

Cítí se dobře

Cítí, že během reprezentační přípravy dohnal zápasové manko, které měl v minulé sezoně v Arsenalu. "Já se cítil dobře i s Ruskem. Nemám problém s celým zápasem. Hrál jsem přes osmdesát minut s Ruskem a teď celý zápas, takže fyzicky problém nemám," dodal zkušený záložník.