Bouřky dorazily do Prahy právě, když se Rosický a další fotbalisté rozcvičovali před výkopem plánovaným na 17. hodinu. Déšť zahnal všechny hráče i diváky pod střechu. Organizátoři prosili o trpělivost.

Velký zápas, který v Česku nemá obdoby, zahájil anglický rozhodčí Martin Atkinson až s hodinovým zpožděním. Promočení lidé na tribunách ve většině vydrželi, Letná hlásila vyprodáno.

Taky kdo by chodil domů, vždyť na trávníku se to hemžilo slavnými jmény. V českém výběru se sešlo opět pod vedením trenéra Karla Brücknera hodně hráčů ze skvělé party, která na mistrovství Evropy v roce 2004 získala bronz. 

Čech, Blažek, Poborský, Koller, Grygera, Lokvenc, Vachoušek, Galásek, Baroš či Jankulovski. A samozřejmě Rosický, který nastoupil v prvním poločase za Tým světa, ale radoval se také z gólů krajanů. 

V bílých dresech hráli benefiční zápas Rosického parťáci z Dortmundu a Arsenalu - Lehmann, Fábregas, Flamini, Hleb, Van Persie, Sahin, Gibbs, Clichy, Song či Sagna.

Mrzela snad jen absence Pavla Nedvěda a pískot části publika na Milana Baroše, který bojuje v lize za Baník Ostrava a o Spartě se nevyjadřoval zrovna lichotivě.

Ale všichni si i přes nepřízeň počasí užili spoustu legrace. Legenda českého fotbalu skórovala z penalty ve 36. minutě, kterou po prvním nepovedeném Rosického pokusu nechal sudí opakovat.

Tomáš Rosický ukončil kariéru.
Rozlučka Malého Mozarta. Rosický "naposledy" kopne do balonu

Před koncem se k tátovi přidal pětiletý synek Tomáš Rosický mladší a za bouřlivých ovací ho Rosický starší donesl do pokutového území, kde junior překonal gólmana Lehmana překvapivě střelou mezi nohy. Česko vyhrálo nad světovými hvězdami 5:2. 

Emotivní konec obstaral dlouhý potlesk spoluhráčů, kteří vytvořili "Malému Mozartovi" uličku slávy. 

"Vám všem moc děkuju. Když jsem před dvaceti lety tady začínal, tak jsem pyšný, že i poslední zápas jsem mohl odehrát tady před vámi," prohlásil 37letý bývalý záložník do mikrofonu.

Rosický teď působí v managmentu Sparty. Ale kdo ví, třeba se jeho jméno objeví opět v sestavě pražského klubu zásluhou pokračovatele rodu.

Tomáš Rosický.
Rosický plánuje rozlučku a hlásí: Sparta je na dobré cestě. Už mi dělá radost