Že po letošní sezoně končí třiatřicetileté opoře národního týmu Rosickému v londýnském klubu smlouva? Nevadí, dostane novou.

„Zůstane tady. Je to vynikající fotbalista a typický hráč pro Arsenal. Je mobilní, má techniku a hraje pro tým," řekl francouzský kouč britským novinářům před pondělním zápasem s Aston Villou. "Je prostě fantastický," dal jasně najevo, že si práce, kterou bývalý hráč pražské Sparty v mužstvu odvádí, nesmírně váží.

Arsenal vede Premier League o bod před Manchesterem City a ani Rosický se netají tím, že by právě s Arsenalem chtěl konečně uspět. A nejlépe už letos. „Máme teď mnohem víc zkušeností než v minulosti. Je tady Per Mertesacker, Mesut Özil, který má za sebou úspěchy s Realem Madrid, a také Mikel Arteta s Mathieuem Flaminim," prohlásil v rozhovoru pro internetové stránky Arsenalu "Malý Mozart".

"Navíc angličtí kluci už nejsou žádné děti. Za ty roky v Arsenalu nasbírali dost zkušeností. Proto si myslím, že už letos můžeme získat titul," dodal český záložník.

Rosický přišel na Emirates Stadium v květnu 2006 z Borrusie Dortmund a za tu dobu si vypracoval v mužstvu silnou pozici. V roce 2008 byl však dlouhodobě mimo hru kvůli zranění podkolenní šlachy a hrozil mu i konec kariéry. V březnu 2009 se pokusil o návrat, ale kvůli problémům s třísly se až do konce sezony na trávník nepodíval.