Tomáš Rosický je zase zpátky. Věčný smolař si po další pauze způsobené zraněním opět zahrál fotbal, strávil na trávníku dvacet minut při zápasu Arsenalu s Portsmouthem.

A pro českého fotbalistu to byl návrat úspěšný. Jeho celek totiž bez větších potíží přehrál domácí Portsmouth 4:1 a stále se drží na třetím místě Premier League.

Kouč Arsene Wenger poslal Rosického na hřiště v 71. minutě výměnou za Eduarda. Právě chorvatsko-brazilský útočník otevřel v první půli skóre, do přestávky se ještě prosadila další ofenzivní hvězda Arsenalu Nasri.

Vítězství hostů ve druhé pětačtyřicetiminutovce pečetili Aaron Ramsay a Alex Song, o jediný úspěch domácích se postaral Nadir Belhadj.

Fanoušci Portsmouthu tak ani den před Silvestrem žádný důvod k jásotu nemají. Jejich klub je totiž v tabulce beznadějně poslední, navíc mu podle britských úřadů hrozí bankrot, protože nesplácí své dluhy.

Ve druhém středečním utkání doma Manchester United rozdrtil bezbranný Wigan 5:0, z gólů se radovali Rooney, Carrick, Rafael, Berbatov a Valencia. Úřadující mistr je v lize druhý s dvoubodovou ztrátou na Chelsea, třetí Arsenal ztrácí další dva body, ale má zápas k dobru.

ANGLIE, 20. KOLO:

Portsmouth – Arsenal 1:4 (74. Belhadj – 28. Eduardo, 42. Nasri, 69. Ramsey, 81. Song) – Tomáš Rosický nastoupil za hosty v 71. minutě, Manchester United – Wigan 5:0 (28. Rooney, 32. Carrick, 45. Rafael, 50. Berbatov, 75. Valencia).

Pořadí v čele: 1. Chelsea 45, 2. Manchester United 43, 3. Arsenal 41, 4. Tottenham 37, 5. Manchester City 35, 6. Aston Villa 35.