Šilhavý vedl Liberec od června 2011 a dokázal s ním vyhrát mistrovský titul, skončit na třetím místě a v tomto ročníku s týmem senzačně postoupit do jarní části Evropské ligy. Když se však v úterý objevily zprávy o jeho letním odchodu do Jablonce, vedení se s ním domluvilo na ukončení smlouvy, která měla vypršet po sezoně.

Spolu s ním skončili v Liberci i jeho asistent Jiří Chytrý a trenér brankářů Milan Veselý. "Odvedli ve Slovanu velmi dobrou práci. Naše cesty se ale nyní rozcházejí a rozcházíme se jako přátelé," uvedl sportovní ředitel Jan Nezmar.

Jeho slova potvrdil i Šilhavý. "Slovan vždy zůstane klubem, který mi dal šanci trénovat tým s nejvyššími ambicemi," prohlásil trenér.

"Získali jsme zde titul, probojovali jsme se do Evropské ligy a navíc jsme v ní dokázali přezimovat. To jsou zážitky, na které budu navždy vzpomínat. Nyní je ale čas jít dál," dodal bývalý trenér Kladna, Plzně a Českých Budějovic.

Vavruška: Bylo by zbabělé odmítnout

Vavruška byl pro vedení první volbou. Má zkušenosti, ačkoliv pod Ještědem do středy působil jako kouč juniorky. Do nejvyšší soutěže vrací po téměř dvouleté pauze, v minulosti vedl v 35 zápasech Příbram.

Premiéra ho čeká v sobotním ligovém utkání se Slováckem. "Vedení Slovanu za mnou přišlo s žádostí o pomoc a bylo by zbabělé a alibistické, kdybych ji odmítl. Jsem totiž v klubu rád, spokojený a tu práci miluju," prohlásil Vavruška.

"Nikam jsem se ale nehrnul. Po návratu do ligy jsem netoužil, situace se však vyvinula jinak," přidal jednačtyřicetiletý trenér, který zatím nechtěl komentovat, jak dlouho Liberec povede. "Na to vám odpovím za pár měsíců. V tuto chvíli přicházím k týmu, který není v dobrém rozpoložení. A to ať vinou zranění nebo herní a výsledkové pohody," přidal.

Od vedení pátého celku první ligy prý žádný konkrétní úkol pro závěrečných šest kol nedostal. "Všichni přeci víme, jaká je situace v tabulce, co nás čeká za zápasy a o co hrajeme," uvedl Vavruška. "Není třeba dávat žádné úkoly. Všem nám je jasné, že musíme udělat maximum, abychom si do posledního kola uchovali šanci na Evropskou ligu."