Berete remízu jako ztrátu?
Samozřejmě jsou na to dva pohledy. My jsme chtěli vyhrát kvůli postavení v tabulce. Nicméně musím pochválit soupeře, hrál velmi dobře. Myslím, že remízový výsledek je pravedlivý. Hlavně v prvním poločase jsme se hledali, měli jsme těžké nohy, byli jsme nervózní. Nebylo to ideální.

Nehráli jste v první půli až příliš risknatně v defenzivě?
Ano, hráli. Špatně jsme si přebírali hráče, soupeř nám tam chodil při každé odražené standardce do brejků, přečísloval nás. Špatně jsme řešili obsazování hráčů, byli jsme rádi, že jsme nedostali v první půli víc gólů z protiútoků.

Čeští fotbalisté se v Praze v rámci kvalifikace MS utkali s Walesem.
Plichta je málo. Český tým nenašel recept na Wales, fanoušky pobavil vlastní gól

Překvapil vás Wales?
Vůbec ne, je to kvalitní mužstvo. Hráči jsou zvyklí na tempo z Premier Legue a Championship - a to tempo nám předvedli. Dařilo se jim. Nedoráželi jsme je, hra se nám rozjížděla, bylo to nebezezpečné. Opravdu se mi zdálo, že kluci nebyli v dobrém rozpoložení.

Sráží vás hodně velký počet zraněných?
Po dobu pandemie to tak je. Chvíli se nic nehrálo, najednou bylo hodně zápasů, hodně tréninků. Z toho pramení zranění, co nás postihují. Musíte měnit nominaci, skládá se z donominovaných hráčů, kteří na sebe nejsou zvyklí, musíte to překopávat. Můžu to porovnat se zápasem ve Walesu, kde jsme sice prohráli, ale podali jsme velmi dobrý a kultivovaný výkon. Nechci to omlouvat, ale je to skutečnost.

Sparta v Evropské lize porazila Glasgow Rangers.
Rasismus? Kamaru normálně vypískali, vrací se sparťan Hancko k aféře Rangers

Velké potíže měla záložní formace. Špatně hrál především Alex Král. Souhlasíte?
Alex nedávno přestoupil do West Hamu, rozkoukává se. Odehrál jedno velmi dobré utkání s Manchesterem, tam se mi velmi líbil. Dneska to ale nebylo ideální, středová řada nehrála dobře. Ani Tomáš Souček nebyl především v první půli ve své kůži. Nechávali jsme tam soupeři hodně prostoru.

Co s tím?
Uvidíme, musíme udělat další změny. Tonda Barák dostal druhou žlutou kartu a do Ruska s námi nepoletí. Zdravotní problémy má i Tomáš Holeš, asi budeme muset ještě někoho povolat.

Jak vnímáte boj o druhé místo v tabulce?
Pořád jsme na tom druhém místě, nicméně soupeř má o zápas míň, ale hraje s Belgií, což je silný soupeř. Teď budeme chtít vyhrát zápasy s Běloruskem a Estonskem, ale Wales je ve výhodě. Nemáme to ve svých rukou.