Spadlo tam všechno

„Přesně takový zápas jsme potřebovali. Na góly jsme celkem skoupí, a když se konečně rozstřílíme, tak nám nikoho líto není,“ směje se útočník Martin Šagát, který na první trefu v sezoně čekal právě až do tohoto zápasu 21. kola. „Konečně mi to tam padlo, hlavně se dařilo celé naší lajně. Vytvoříme si celkem dost šancí, ale góly nedáváme,“ dodal.

A jaká byla odměna za největší vítězství za posledních šest let? Dva dny volna, hokejisté se v Edenu sešli poprvé dnes ráno.

„Pak nás prý čekají bruslařské tréninky a nabírání kondičky,“ krotí radost z krátkého odpočinku útočník Václav Jankovský, který se na demolici Severočechů podílel jedním gólem a dvěma asistencemi.

Jako den a noc

Dosavadní výsledky svěřenců trenéra Razýma jsou jako na houpačce. Série čtyř vítězství v řadě z druhé poloviny října je ojedinělá, kromě ní nedokázala Slavia v této sezoně ani jednou vyhrát dvakrát za sebou.

„Budeme doufat, že se naši útočníci probudili, ale to zjistíme až po několika dalších zápasech. Potřebujeme, abychom dávali alespoň tři góly pokaždé,“ přeje si asistent trenéra Jan Srdínko.

Slávisté totiž z 21 odehraných zápasů dali ve 14 případech maximálně dvě branky.

Rekordní vítězství přišlo těsně před reprezentační přestávkou a hned po ní čeká na tým z Edenu náročný program výlet na led vedoucích Karlových Varů a poté domácí bitva s Kladnem.

„Je to možná trochu škoda, protože takové vysoké vítězství je pro tým velkým povzbuzením, na druhou stranu alespoň nabereme síly a budeme se snažit výkony udržet,“ říká Jankovský.

Slavia hokejZdroj: Redakce