„Už minulý ročník jsem si hodně užíval, vygradovalo to zápase Sparty se Slavií ve finále. Věřím, že i tento rok bude povedený,“ řekl před televizními kamerami v sídle FAČR patron MOL Cupu Jan Koller, legenda českého fotbalu a historicky nejlepší střelec národního týmu.

Češi se v kvalifikaci o Euro v Edenu utkali s Albánií.
Fousek dál věří Šilhavému. Hlavně žádnou paniku, varoval trenérovy kritiky

„Když se neprofesionální kluby dostanou do fáze, kde jsou už naopak velké kluby, tak se na to určitě těší a je to svátek nejen pro hráče, ale pro celý klub, fanoušky i region. Je to zkrátka velká událost,“ dodal ke složení dvojic, které se proti sobě utkají a které nalosoval společně s Martinem Pavlíčkem, ředitelem komunikace společnosti MOL.

„Je tam hned několik zajímavých dvojic. To, že přijede do Mariánských Lázní tým Slavie, bude určitě pro všechny svátkem. Pražské derby mezi Spartou a Žižkovem bude taky určitě zajímavé, stejně jako třeba Chrudim s Hradcem Králové. Určitě se dočkáme i nějakého překvapení,“ míní Koller.

Podívejte se na pohárové oslavy Slavie ze začátku května:

Zdroj: Youtube

Ke Slavii byl los velmi přívětivý. Vršovičtí jako jeden ze dvou prvoligových klubů dostali divizního soupeře. Pražané zavítají do stadion aktuálně druhého týmu divizní skupiny A Mariánských Lázní, které postupem do 3. kola dosáhly na historické maximum v poháru.

„Za los jsme rádi a do Mariánských Lázní se těšíme. Chtěl bych na zápas pozvat všechny fanoušky. V Mariánských Lázních se mohou těšit na svátek fotbalu,“ uvedl manažer A-týmu Slavie Přemysl Kovář. Vedle červenobílých čeká z ligových celků divizní soupeř ještě na Zlín, který se představí na Kladně.

Los 3. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu (úřední hrací termín 27. září): Kladno - Zlín, Zápy - Olomouc, Domažlice - Bohemians Praha 1905, Kolín - Ostrava, Mariánské Lázně - Slavia Praha, Uničov - Pardubice, Mladá Boleslav - Velvary/Vlašim, Dukla Praha - Opava, Chrudim - Hradec Králové, Brno - Plzeň, Jihlava - Liberec, Kroměříž - České Budějovice, Teplice - Vyškov, Jablonec - Prostějov, Líšeň - Slovácko, Sparta Praha - Žižkov.