"Samozřejmě si myslím, že mi to může uškodit. Veřejnost mě teď vnímá jako toho, který dělá nějaké nekalosti. V tom mě ta kauza poškodila. Ale já dělám fotbal srdcem a s každým klubem jsem postoupil. Spoustě věcí nerozumím, ale fotbalu ano," prohlásil Svoboda.

U soudu byl proto, že ho bývalý sudí Tomáš Adámek obvinil z toho, že mu na jaře roku 2012 nabídl a později i předal úplatek 200 tisíc korun, když ovlivní utkání mezi Jabloncem a Plzní ve prospěch Západočechů. Svoboda sice přiznal, že se s Adámkem a dalšími sudími před zápasem setkal, ale šlo prý jen o přátelskou schůzku.

Soud neměl k dispozici žádné důkazy kromě tvrzení Adámka a čtvrtého rozhodčího Pavla Býmy, která však nebyla dostatečně věrohodná. Proto všechny tři zbavil obvinění. Státní zástupce, požadující podmíněné tresty, se odvolal.

"Jsem rád, že jsem nebyl odsouzen. Ale vítězstvím bych to asi nenazval. Celá kauza mě poškodila, protože mým cílem bylo pracovat v první lize a teď dva roky už ve fotbale nepracuji. Snad nějakou nabídku dostanu," řekl Svoboda, který zatím nechtěl komentovat, zda bude Adámka žalovat.

Podle právního zástupce Bronislava Šeráka byl Svoboda do kauzy vtažen jen kvůli přátelskému vztahu s generálním manažerem Viktorie Plzeň Adolfem Šádkem, s nímž je téměř v každodenním kontaktu.

Kvůli tomu byl prý v zákulisí podezříván z toho, že ve prospěch Plzně ovlivňuje rozhodčí. "Celé to vnímám, že to byl mocenský souboj mezi Plzní a Spartou. Byl jsem vtažen do hry, ve které jsem nehrál," prohlásil Svoboda u soudu.

Rovněž odmítl, že by někdy ovlivňoval zápasy kvůli své sázkařské vášni - podle vyšetřování za pět let na sázkách prohrál kolem 2,5 milionu korun. "Překvapilo mě, když mi tu částku u výslechu řekli. Byl jsem teď prolustrovaný a kdybych dělal nekalosti, tak by to vyšlo najevo. Asi bych vydělával a ne prodělával. I mě šokovalo, kolik jsem prohrál," uvedl.