"Klub je Thomasovi a jeho týmu vděčný za vše, co pro klub udělali. Právem budou nesmazatelně zapsaní v historii Chelsea. Majitelé ale věří, že nastal čas na změnu, aby se mohl klub nadále posouvat," stojí v prohlášení na klubovém webu.

Tuchel přišel do Chelsea v lednu 2021 ještě v éře dlouholetého majitele Romana Abramoviče. S "Blues" po pár měsících ovládl Ligu mistrů a následně i evropský Superpohár a mistrovství světa klubů.

Fotbalisté Barcelony se v posledních letech postarali hned o několik potupných výsledků
Když trpaslík srazí obra na kolena. I Liga mistrů pamatuje blamáže velkoklubů

Abramovič se ale po zahájení ruské invaze na Ukrajinu ocitl na sankčním seznamu a v květnu klub po 19 letech prodal konzorciu vedenému americkým investorem Toddem Boehlym. A noví majitelé po nepovedeném vstupu do sezony záhy sáhli ke změně trenéra.

Jen tři výhry v lize

Tuchel byl odvolán po odkoučování stého soutěžního duelu na lavičce londýnského celku. Bývalý trenér PSG nebo Dortmundu dovedl Chelsea kromě úspěchů na mezinárodní scéně ke třetímu a čtvrtému místu v Premier League a také do finále Anglického a Ligového poháru, ve kterých ale v součtu třikrát neuspěl.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček se raduje ze svého gólu.
Součkovo blýskání na lepší časy? Jeho gól nás hodně povzbudil, chválil trenér

Aktuálně je Chelsea po šesti kolech Premier League na šestém místě. Ze sedmi soutěžních duelů vyhrála jen třikrát a navázala na nepřesvědčivé výsledky z konce minulé sezony.

Klub uvedl, že až do jmenování nového hlavního kouče nebude situaci dále komentovat. Už v sobotu čeká Chelsea derby na hřišti Fulhamu.