"Nečekali jsme však takový výsledek. Podepsalo se na něm to, že jsme dobře začali a byli nebezpeční od první minuty. Po jasné penaltě jsme získali náskok a trochu polevili," řekl Škoda.

Pražané se zaměřili na defenzivu a spoléhali na brejky. "Podobným způsobem hrál Zlín u nás. Dá se říci, že jsme převzali jeho herní styl. Vyšlo nám to, do poločasu jsme dva protiútoky proměnili," poznamenal útočník Slavie.

Jako Poborský

První branku dal z penalty, mířil doprostřed branky. Střelu měl dopředu promyšlenou, protože předpokládal, že brankář Dostál riskne skok k tyči. Elegantní byl druhý Škodův gól, když po Mešanovičově přihrávce přehodil vybíhajícího Dostála lobem ve stylu Karla Poborského.

"Už v prvním utkání doma proti Zlínu jsem si všiml, že je brankář Dostál hodně rychlý. Náš trenér brankářů připomenul, že vybíhá a skáče pod nohy. Proto jsem už dopředu věděl, že jej přehodím," usmál se Škoda, který si pochvaluje změny po příchodu trenéra Šilhavého.

Útok na poháry

"Dostali jsme nový impulz, změna nám pomohla. Svědčí o tom i naše série, kterou jsme prodloužili," dodal Škoda. Vyzdvihl spolupráci na hrotu útoku s Mešanovičem, který stál u zrodu obou Škodových gólů a jeden sám vstřelil.

I když se Slavia dotáhla těsněji za vedoucí Plzeň, nepodléhá Škoda přehnanému optimismu. "Samozřejmě chceme hrát o poháry a co nejvýše. Ale máme ještě ve své hře nedostatky. Náš výkon navzdory vysokému vítězství nebyl tak kvalitní jako v minulých zápasech. A také je za námi ještě spousta dalších týmů a soutěž je těsně za polovinou," řekl Škoda, který má na kontě osm gólů. K dotažení nejlepšího ligového střelce, kterým je jeho bratr Michal z Brna, mu ještě dva chybějí.

TAKÉ ČTĚTE: Slavia završila vydařený podzim. Vyhrála ve Zlíně 4:0 a přezimuje druhá