„Já reprezentovala školu ZŠ Mládeže ve Znojmě a bylo to v roce 2008, kdy jsem vyhrála nejlepšího střelce. Chtěla jsem ukázat klukům, že i holky umí hrát fotbal a povedlo se to na výbornou,“ vzpomíná Stašková.

Jan Bořil ze Slavie (vlevo) se snaží prosadit proti Petrohradu.
V dětství McDonald's Cup vyhrál. Nyní je fotbalista Jan Bořil jeho patronem

„Byli jsme dvakrát ve velkém finále, v mém posledním ročníku jsme obsadili třetí místo. Dalo mi to hlavně motivaci navíc, protože na těch turnajích vidíte i ostatní hráče, v čem se musíte zlepšit a v čem jste pozadu,“ říká Sadílek. Ondřej Šašinka dokázal se svým školním týmem turnaj vyhrát. „Byl to takový prví větší úspěch v té mojí začínající kariéře,“ vypráví.

Zdroj: McDonald's Cup

Dvaadvacátý ročník

Nový ročník populárního turnaje byl rozehrán během září na více než čtyřech tisícovkách základních škol. Ty nejúspěšnější fotbalové týmy se v průběhu roku kvalifikují na republikovou úroveň, kde zabojují o účast ve finále.

McDonald's Cup.Zdroj: DeníkPro účastníky turnaje jsou stejně jako v předchozích ročnících připraveny hodnotné odměny. Hlavní cenou pro vítěze 22. ročníku je zájezd na domácí zápas italského velkoklubu AC Milán, který se uskuteční na stadionu San Siro s kapacitou přibližně 80 tisíc diváků.

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 21. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Klegova, Ostrava, 2. místo - ZŠ Sever, Hradec Králové, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Březové Hory, Příbram, 5. místo - 33. ZŠ Plzeň.

Fotbalisté Zlína v sobotu odpoledne poprvé trénovali na hřišti. Trenér Michal Bílek svěřence vůbec nešetřil. Na snímku je Jan Hellebrand.
Hellebrand v McDonald's Cupu řádil. Dočkal se i vysněného finále