"Manželka s dětmi jsou u rodičů," vysvětlil Čech.

Arsenal v pondělí zdolal Bournemouth a český reprezentant se dočkal vytoužené nuly. Ač v předchozích týdnech o rekordu moc nemluvil a zůstal tradičně skromný, teď je na sebe pyšný. "Ne každému se povede něco podobného v nejlepší lize na světě. Mám opravdu velkou radost. Teď už se nikdo nebude ptát, kdy rekord překonám," uvedl pro svůj web.

Aktuální pořadí nejlepších brankářů Premier League?

Čech už vychytal 170 nul, David James má 169 nul.

"Už v minulém domácím zápase proti Manchesteru City mi k rekordu chybělo osm minut, ale nakonec jsem nulu neudržel. Teď už to vyšlo," dodal a také přiznal, že v závěru střetnutí byl nervózní: "Je pravda, že jsem posledních pět nebo šest minut koukal na tabuli a sledoval jsem, kolik zbývá do konce."

Památka? Zatím jen dres, který si tentokráte s nikým neměnil. "Až ho vyperu, nechám si na něj podepsat všechny spoluhráče, kteří do zápasu zasáhli, a pak ho asi zarámuju," prohlásil reprezentační gólman.

Čech ovšem poznamenal, že čisté konto opravdu bere jako bonus. Důležité podle něj je to, že Arsenal uspěl a minimálně na den (v úterý hraje Leicester s Manchesterem City) se posunul na první místo tabulky.

"Pořád hrajeme o titul. Těší mě, že jsme se vrátili na vítěznou notu, i když jsme po sobotě měli ze všech týmů nejmíň času na odpočinek. Do roku 2016 můžeme hledět v pohodě," řekl.

K rekordu mu na dálku blahopřáli i funkcionáři z Chelsea, kde strávil jedenáct let. Právě tam získal většinu nul, než v létě odešel do jiného klubu z Londýna. "Musím poděkovat všem klukům, kteří se mnou za tu dobu hráli a pomohli mi k rekordu. Sám bych nic nedokázal," podotkl.

"Vážím si toho, že moje nuly zatím pomohly ke čtyřem titulům a věřím, že v sezoně, kdy jsem překonal rekord v počtu čistých kont, budu slavit znovu titul," uzavřel nový rekordman Anglie.