Martina Fenina v úterý čekala maturitní zkouška, až poté z Teplic vyrazil za reprezentačním týmem.

Ten pomyslná maturita teprve čeká. V podobě postupu na mistrovství Evropy v příštím roce, s nímž česká veřejnost počítá. Předtím ale musí výběr trenéra Karla Brücknera zvládnout zejména nadcházející dvojzápas se San Marinem a Irskem.

Češi do něj vyrážejí z postupového druhého místa ve skupině, na záda jim dýchají právě Irové.

“Nepřipouštíme si jinou variantu, než že v obou zápasech vyhrajeme,” hlásí Brückner. “A na Iry se zatím nesoustředíme, teď se stoprocentně koncentrujeme na duel se San Marinem. Žádné podcenění soupeře nehrozí, “ připomíná kouč, že klíčovému středečnímu utkání předchází ještě to sobotní v malé zemičce uvnitř Itálie.

“Nejde podcenit nikoho,” dodává reprezentační kapitán Tomáš Rosický. A tak, přestože na Čechy čeká outsider skupiny, ketrý se krčí na jejím chvostu se skóre 1:37, absolvovali reprezentanti v úterý uzavřený trénink.

“Budu trénovat jenom lehce, ale od středy už naplno,” hlásí Rosický, který má spolu s Ujfalušim a Jarolímem drobné zdravotní problémy. “Ale do soboty to bude jistě v pohodě,” dodává. Bude tak moci předvést svou skvělou formu z posledních dní.

Naposledy se trefil v ligovém zápase Arsenalu proti Portsmouthu, gól zaznamenal v dresu Lyonu i Baroš. Vlček, jeden ze dvou slávistů, kteří se do výběru vrátili, za Slavii v lize skóroval dokonce dvakrát…

Zkrátka karty jsou vyloženy dobře. Teď jenom uhájit druhé místo ve skupině i po středě…