Dvaatřicetiletý Donovan odehrál v Hartfordu 41 minut a minimálně dvakrát se zapsal do průběhu utkání. Už v 5. minutě byl na začátku akce, z níž padl vedoucí gól, jehož autorem byl Mix Diskerud. A ve 25. minutě po přihrávce Jezyho Altidora zabránila Donovanovi tyč v rozšíření rekordní sbírky 57 branek v americkém dresu.

"Před pár týdny jsem sledoval (baseballistu Dereka) Jetera. Říkal jsem si, že by to bylo dokonalé vstřelit gól, ale bohužel se mi to dnes nepovedlo," řekl Donovan s odkazem na dlouholetého kapitána New York Yankees Dereka Jetera, jemuž se v posledním domácím utkání kariéry povedl vítězný odpal.

Donovan, považovaný za nejlepšího amerického fotbalistu historie, ukončí kariéru s Los Angeles Galaxy na konci sezony MLS.

Rodák z kalifornského Ontaria působil také v Leverkusenu, Bayernu Mnichov a Evertonu. Dlouholetý kapitán národního týmu se letos překvapivě nevešel do nominace Jürgena Klinsmanna pro mistrovství světa a v srpnu oznámil, že letos skončí s fotbalem úplně.

Vítěznou rozlučku mu v pátek překazil Enner Valencia, jenž dvě minuty před koncem řádné hrací doby vyrovnal střelou z 25 metrů.